• Reklam
KANSER HASTALARINA DAHA NİTELİKLİ TEDAVİ HİZMETİ

KANSER HASTALARINA DAHA NİTELİKLİ TEDAVİ HİZMETİ

Sağlıkta kalite çıtasını her geçen gün artıran Düzce Üniversitesi Hastanesi; bünyesindeki Onkoloji Ünitesinde hayata geçirdiği kemoterapi ilaç hazırlama sistemi ile hastalara daha nitelikli ve kaliteli tedavi hizmeti sunuyor.

19 Ocak 2019 - 11:39

Sağlıkta kalite çıtasını her geçen gün artıran Düzce Üniversitesi Hastanesi; bünyesindeki Onkoloji Ünitesinde hayata geçirdiği kemoterapi ilaç hazırlama sistemi ile hastalara daha nitelikli ve kaliteli tedavi hizmeti sunuyor.

Düzce Üniversitesi Hastanesi Onkoloji Ünitesinde oluşturulan yeni sistem ile ilgili, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Onur Eşbah ile sistemi Hastaneye entegre eden Korulu Grup Sağlık Teknolojileri Ltd. Şti.’nin Anadolu Bölgeler Müdürü Bora Fırat, önemli bilgiler paylaştı.

Düzce Üniversitesi Tıbbi Onkoloji Polikliniği’nde Tüm Organ Kanserleri İçin Hizmet Veriliyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Onur Eşbah, Düzce Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan Tıbbi Onkoloji Polikliniği’nde tüm organ kanserleri için hizmet verdiklerini belirterek “Ayrıca kan ve kemik iliği kökenli kanserler için Hastanemiz Hematoloji Polikliniği hizmet vermeye devam etmektedir. Düzce ili için, Hastanemizde hem Tıbbi Onkoloji hem de Hematoloji bölümlerinin bulunmasının çok önemli bir ayrıcalık olduğunu düşünmekteyim. Bu sayede kanser hastalarımız ve yakınlarının, başka bir ile tedaviye gitmek için yaşadıkları zorluklara çözüm sunulmaktadır. Yeni poliklinik binamızda ve yeni kemoterapi ünitemizde artık 15 kemoterapi koltuğu ve daha ağır hastalarımız için iki özel odamızla hizmet sunmaya devam etmekteyiz. ” dedi.

Yeni Sistem ile Kemoterapi İlaçları Uygun ve Doğru Dozda El Değmeden Hazırlanıyor

Onkoloji Ünitesinde oluşturulan yeni sistem hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Eşbah, “Yeni ünitemizde yarı otomatik sistem ile birlikte hastalarımıza daha iyi hizmet verme amacıyla yola çıktık. Bu amaçla kurulan yeni sistemde kemoterapi ilaçları uygun ve doğru dozda (ne eksik ne fazla), daha hassas ve hızlı şekilde, otomatik cihaz ile el değmeden hazırlanmaktadır.  Ayrıca bu sistem ile ilaç tasarrufu yapmayı hedeflemekteyiz. Hem hastane bütçesine dolayısı ile de memleket bütçesine katkı sunmak, bizim için önem arz etmektedir.” diyerek açıklamalarına devam etti.

Sistem Ücretsiz ve SGK Kapsamında

Hastaların yeni sistemden 10.12.2018 tarihi itibari ile faydalanmaya başladığını ifade eden Doç. Dr. Onur Eşbah, sistemin ücretsiz olduğunu ve hastaların tüm masraflarının eskisi gibi SGK ödeme kapsamında devam ettiği bilgisini de paylaştı.

Doç. Dr. Onur Eşbah, “Onkoloji Ünitemiz, Hastanemizde kurulduğu günden beri artan bir ivme ile hizmet vermeye devam etmektedir. Düzce ili ve çevresindeki hastalara daha iyi şartlarda tedavi imkanı sunmak için çalışmaya devam etmekteyiz.  Hastalarımızın artık teknolojik anlamda da büyük merkezleri tercih etmesine gerek kalmadığını, bu gelişmenin ilimiz için çok sevindirici bir gelişme olduğunu vurgulamak isterim. Bu bağlamda, hasta ve yakınlarının yaşadığı hem maddi, hem de manevi kayıpların da önüne geçeceğimizi düşünmekteyim.” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı.

Korulu Grup Sağlık Teknolojileri Ltd. Şti. Anadolu Bölgeler Müdürü Bora Fırat ise, Düzce Üniversitesi Hastanesi Onkoloji Ünitesinde oluşturdukları sistemin adının “Korumix Yarı Otomatik Kemoterapi İlaç Hazırlama Sistemi” olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Sistem Kamu Bütçesinde Tasarruf Sağlıyor

Bora Fırat açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Ülkemiz dinamiklerini göz önünde bulundurursak, yerli ve milli bir cihaz olan kendi markamız ‘Korumix’ Yarı Otomatik İlaç Hazırlama Sistemleri ile kurumunuza ilaç tasarrufu sağlayacak bir sistemi sizlere sunmanın haklı gururu içerisindeyiz. Takdir edesiniz ki ilaç sektörünün en maliyetli kalemini kemoterapik ilaçlar oluşturmakta. Bu bağlamda cihazımızın hassasiyet ile çekmiş olduğu ilaçlardan doğacak artırımları, hastane bütçesine ve doğal olarak da kamu bütçesine bir kaynak olarak sunacaktır.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR'DAN AÇIKLAMA
DÜZCESPOR'DAN AÇIKLAMA
YANLI ŞEKİLDE TESCİL EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ
YANLI ŞEKİLDE TESCİL EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ