Reklamı Geç
Reklam
CUMHUR İTTİFAKI BİTTİ

CUMHUR İTTİFAKI BİTTİ

Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. AKP ile ittifakın sona erdiğini söyleyen Bahçeli, AK Parti'ye çok sert ifadelerle yüklendi.

23 Ekim 2018 - 11:45 - Güncelleme: 23 Ekim 2018 - 13:20

Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. AKP ile ittifakın sona erdiğini söyleyen Bahçeli, AK Parti'ye çok sert ifadelerle yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında flaş açıklamalar yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, AKP ile ittifakın da bittiğini söyledi. Bahçeli, Danıştay'ın Andımız kararı üzerinden de AKP'ye çok sert göndermeler yaptı.

"İTTİFAK NİYETİMİZ YOK"

Bahçeli; "Hiçbir ittifak bir tarafın yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. Samimiyet, fedakarlık ve dürüstlük olmadan sürdürülemeyecektir. Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi de yoktur. Parti olarak 31 Mart 2019 seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, arayışımız, niyetimiz artık kalmamıştır.  31 Mart 2019'da kendi adaylarımızla, kendi logomuzla katılıp Allah'ın izniyle mücadelemizi yapacağız. Seçimde kendi yolumuzu kendimiz çizeceğiz." dedi. 

GAFİLLER

MHP'nin yarım asırlık mücadelesinde millet anlayışı uzaklaştırıcı olmamıştır. Kültürel eksende 'Ne mutlu Türk'ün diyecek' eksende yer almıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda millet kavramı birleştiricidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eşittir. Partimiz ülkemizde yaşayan kardeşlerimizi Türk milleti kavramı içerisinde kucaklamaktadır. Kültürlerin üst kimlikle buluşması asıl ve esastır. Türklük üst kimliktir. Elbette Türküz, Türkçüyüz. Andımız Türk milletinin ruh kökünden kopmuştur. Danıştay çözülme sürecinin kötü bir hatırasını söküp atmıştır. Doğru yapmıştır. Çözülme sürecinin kamburundan kurtulmuştur. Bu hazımsızlığın maksadını nasıl yorumlayalım? Neymiş, Danıştay sınırlarını aşmış, kendisini yürütmenin yerine koymş. Bunların hepsi zırvadır, temelsizdir. Papaz kararına ses çıkaramayanlar, andımızın okunduğunu duyunca ayağa kalkmışlar. Andımız etnik bir ifade değildir. Türk'üm demek ayıp mıdır, doğruyum demek yanlış mıdır? Bize kırmızı çizgi hatırlatması yapan gafiller utanmasınlar ki, MHP'nin kırmızı çizgisi Türklüktür. Biz ne faşist, ne kafatasçıyız. Türk olmanın bir bedeli varsa, can feda olsun. Türklükten taviz vermeyiz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOCUK İZLEM MERKEZİ KURULUYOR
ÇOCUK İZLEM MERKEZİ KURULUYOR
RAMAZAN'IN MÜJDECİSİ
RAMAZAN'IN MÜJDECİSİ