Reklam
ÖZLÜ, HOŞUNA GİTMEYEN HABER YAPANLARA ÇOK KIZGIN!

ÖZLÜ, HOŞUNA GİTMEYEN HABER YAPANLARA ÇOK KIZGIN!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen akşam yemeğinde, bazı basın mensuplarına çok kızdığını söyledi.

11 Ocak 2022 - 14:57

Faruk Özlü, basın mensuplarıyla buluşmasında, basın mensuplarını hem eleştirdi, hem de görevlerini nasıl yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu, akıl verdi.

Özlü, basın mensupları arasında diyalog bulunmadığını öne sürerek, "Sizden teklif gelmedi, ama ben teklif ediyorum. Sizin sorurlarınızın konuşulacağı bir toplantı ya da kongre düzenleyelim. Masraflarını ben karşılarım. Bakıyorum, sizin aranızda kuvvetli bir diyalog yok." dedi.

Düzce basınının habercilik anlayışını beğenmediğini, kendisi ve belediye ile ilgili bazı haberlere çok kızdığını ifade eden Özlü, "Size gelen bilgilerin teyidini yapmadan haber yapıyorsunuz. Bunu yapmayın. Dedikodu istihbarat değildir. Düzce'de böyle eksiklik var. Gazetecilerin araştırma tarafı maalesef eksik. Basın tabii ki özgür, ama araştırma tarafı eksik" iddiasını öne sürdü.

Yanlış haberlerin ve çarpıtmaların kendisini sinirlendirdiğini anlatan Özlü, "Yanlış haberler yapılıyor. İçinizde bunu yapanlar var. Yanlış haber beni çok sinirlendiriyor, rahatsız ediyor. Çarpıtma haberler de beni çok kızdırıyor. Algı yapılmaya çalışılıyor. Benim ricam doğru neyse onu yazalım" şeklinde konuştu.

Faruk Özlü, basın mensuplarından haber yaparken bardağın sadece boş tarafını değil, dolu tarafını da görmelerini isteyerek, "Bardak hep boş değil, dolu tarafları da var. Bazı arkadaşlar var ki, hep boş tarafını görüyorlar" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 YILDA BENZİN VE MOTORİN YÜZDE 100'DEN FAZLA ARTTI
1 YILDA BENZİN VE MOTORİN YÜZDE 100'DEN FAZLA ARTTI
BİR ZAM DA BENZİNE
BİR ZAM DA BENZİNE