• Reklam
MUHALEFETE ’SUSUP OTURUN’ DİYEN FARUK ÖZLÜ’YE İYİ...
Reklam
Reklam

MUHALEFETE 'SUSUP OTURUN' DİYEN FARUK ÖZLÜ'YE İYİ PARTİ'DEN CEVAP GECİKMEDİ

Düzce'de basın mensupları ile 2 yıllık görev süresini değerlendirdiği toplantıda vatandaşları muhalefete konusunda uyaran Faruk Özlü,’ye cevap İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’den geldi.

01 Nisan 2021 - 13:27 - Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 14:26

Düzce'de basın mensupları ile 2 yıllık görev süresini değerlendirdiği toplantıda vatandaşları muhalefete konusunda uyaran Faruk Özlü,’ye cevap İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’den geldi.

Özlü toplantıda, “Bu konuşanlar boş konuşuyor. Konuştuklarının bir tek dayanağı yok. Karınlarından konuşuyorlar. İki sene önce seçimde millete gittik. Öncesinde herkes aslanlar gibi bağırdı çağırdı. Milet oy verdi. Millet açık ara farkla bize güvenerek AK Parti’ye ve bana oy verdi. Muhalefete güvenmedi. Millet size güvenmemiş, siz susacaksınız! Oturacaksınız seçim zamanını bekleyeceksiniz. 3 sene sonra millet sizi seçsin gelin belediyeyi siz yönetin. Milletin güvenmediği adamların laflarına itibar etmeyin.” demişti.

Özlü’ye cevap İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’den geldi. Özay, son seçimlerde %50’nin altına oy alarak Belediye Başkanı seçilen Özlü’ye, “bu matematiğin sizi doğru yere götürmeyeceği son derece net. Konu memleket menfaatleri olduğunda susup oturmayacağımızı ve çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğimizi dikkatinize sunarım. Malum, Siyasi yarışımız devam ediyor. Bir sonraki secimde, inşallah, görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklama şöyle;

Sayın Başkanım,

Seçildikten sonraki 2 yılınızı değerlendirdiğiniz toplantınızı görsel ve yazılı basın üzerinden takip ettim. Projelerinizi dinlemekten büyük mutluluk duydum, umarım en kısa zamanda bahsettiğiniz tarihlere uygun olarak hayata geçtiklerini de görür, başarınız ile biz de muhalefet olarak gurur duyarız. Malum artık icraat vakti..

Sayın Başkanım, sunumunuz esnasında muhalefete susun oturun demiş ve aldığınız oy itibarı ile muhalefete halkın güvenmediğini ifade etmişsiniz. Başkanım sizin yerinizde olsam alınan oy oranları üzerinden kesin bir ‘güven’ unsuru aramazdım. Çünkü bildiğiniz üzere son seçimlerde %47,14 oy oranı ile seçildiniz ki sizin kurduğunuz mantık ile halkın %52,86’si size oy vermemiş, yani Düzcelilerin yarısından fazlası size güvenmemiş olmaktadır. Dolayısı ile bence halk bana daha fazla güvendi muhalefet partilerine ayrı ayrı daha az güvendi demek burada daha doğru olacaktır. Takdir elbette sizindir ama bu matematiğin sizi doğru yere götürmeyeceği son derece net.

Sayın Başkanım, Türkiye Cumhuriyeti ‘demokratik’ laik sosyal bir hukuk devletidir. O demokrasi ki, kariyerinden her zaman büyük saygı ile bahsettiğim çalışkan bir evladını Çilimli Topçular köyünden alıp muazzam bir bireysel başarı eşliğinde Türkiye Cumhuriyetinde Bakanlık makamına taşımış, akabinde de doğduğu İl’e Belediye Başkanı yapmıştır. İşte o demokrasinin en önemli unsurlarından biri de ‘ muhalefet’ olup, demokrasinin de asıl önemi çoğunluktan farklı düşünme ve yaşama hakkını insanlara vermesidir. Halkımız da bu imkanını bu güne kadar gözü gibi koruya gelmiştir.

Bize gelince… İyi Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar yaşadığımız sosyal ve politik anti-demokratik zorlukları en iyi bilenlerden biri olduğunuza inanarak İyi Partililerin hak ve özgürlükler noktasındaki gücünü ve direncini de göz ardı etmeyeceğinizi umuyorum. Konu memleket menfaatleri olduğunda susup oturmayacağımızı ve çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğimizi dikkatinize sunarım. Zaten fark etmişsinizdir de…

Demokratik yönetimler esasen çokça da “tahammül” e dayanır..

Malum, Siyasi yarışımız devam ediyor. Bir sonraki seçimde, inşallah, görüşmek üzere..

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sadettin Yaman
    3 ay önce
    İyimisin Kötümüsün bilmiyorumda ey iyi partinin Düzce’lisi, yaptığın yorumlar taşlama havasında, hem bakan demişsin, hem Başkan demişsin, ondan sonra ver yansın aklın sıra, koskoca Bakanımı atmışsın çuvala koyup paketlemeye çalışıyorsun, bu sözler genellikle ben iyiyim diyen size çok yakışan sözler, çokta görmüyorum, bir hemşerim olarak üzüldüğüm bir şey varki, hem bir partiyi temsil edeceksin, hemde överek döverek Başkanımı bir torbaya koyup ağzınıda büreceksin yok öyle, laf ettiğin adam Düzce’den çıkmış eski bir Bakanımızdır, sen tutup Başkanımızı seçimlere yıl ve aylar varken seçimden sonra görüşürüz şeklindeki tavır sergileyeceksin, Allah aşkına siz neyin başısınız, Belediye Başkanımız partilerin Belediye Başkanı, sen kimin Başkanısın öyle iki kelime yazı yazıp seçimden sonra görüşürüz deyiver, sonrada seçime kadar yat dur öylemi Düzce için gayretiniz çalışmalar nerede kaldı? sizin particılık anlayışınız bumudur, çok yazık bir Düzceli hemşerim olmanız beni üzdü, çok teessür ederim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KERVAN KAVŞAĞI İYİLEŞTİRME PROJESİ BAŞLIYOR
KERVAN KAVŞAĞI İYİLEŞTİRME PROJESİ BAŞLIYOR
GENÇLERDEN ANTİK KENTE ZİYARET
GENÇLERDEN ANTİK KENTE ZİYARET