ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLMALI, TALİBAN ZİHNİYETİ VE ATATÜRK CUMHURİYETİ, OXİJEN TV


ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI NASIL OLMALI?

Yapılan son anketlerde Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı olarak Mansur Yavaş gösteriliyor.

Hangi siyasi görüşten olursa olsun, trol olmayan her vicdanlı kişi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş’ın icraatlarını ve sergilediği tutumu takdir ediyor.

Peki neden?

Çünkü Yavaş, ismini, fotoğraflarını değil, hizmetlerini ön plana çıkarmaya çalışan, halkın parasını harcadığının bilincinde hareket eden, tüyü bitmemiş yetim hakkına titizlikle riayet eden kalben mütevazi bir şehrül emin..

Bir belediye başkanı düşünün, sadece belediye birimlerine değil, şehrin hiçbir noktasına kendi fotoğrafının asılmasını istemiyor, hatta yasaklıyor.

Taksi durağı yaptığı için esnafların pankartla kendi adını zikrederek teşekkür etmesini dahi istemiyor.

Sadece belediyenin değil, belediyeye bağlı şirketlerin ihalelerini de şeffaf yapıyor.

Eş, dost, yandaş, belediye meclis üyesi dahil olmak üzere çevresinde ne kadar kişi varsa, hiçbirine belediyeden ya da belediye şirketlerinden nemalandırmıyor, maaşa bağlamıyor.

Ekonomik ve siyasi engellemelere rağmen seçim öncesi verdiği sözlerin tamamını yerine getiriyor, geciken işler için de kamuoyu önünde özür dileme erdemini gösteriyor.

Kendisini eleştiren, hatta yerden yere vuran muhaliflere ve medyaya olabildiğince hoşgörülü tavır sergiliyor, eleştirilerden ders çıkarıyor.

Her fırsatta sokağa çıkıyor, halkın içinde dolaşıyor, vatandaşın sıkıntılarına çareler arıyor.

Seçildiği günün ertesinde parti rozetini çıkartarak, sadece seçildiği partinin değil, kendisine oy vermeyenlerin de belediye başkanı olduğunu icraatlarıyla, söz ve davranışlarıyla kanıtlıyor.

Yavaş gibi ülkemizde birçok örnek belediye başkanlarının olduğunu biliyoruz. Her belediye başkanının da böyle olmasını gönülden istiyoruz.

 

TALİBAN ZİHNİYETİ VE ATATÜRK CUMHURİYETİ..

Afganistan’da zorla iktidara gelen Taliban’ın sözde şeriat uygulamalarını izliyorsunuz.

Sünni ve Hanefi mezhebinden olan Taliban, kendi din anlayışını gerçek islam şeriatı diye uygulamaya çalışıyor.

Buna göre, kadınların okuması ve çalışması,  kadın ve erkeklerin bir arada bulunmaları, müzik dinlemek, televizyon seyretmek gibi benzeri konularda yasaklar uygulanıyor. Ayrıca kadınların başlarını örtmeleri de zorunlu.

Ne yazık ki, Türkiye’de Taliban’a sıcak bakan, uygulamalarını destekleyen kesimler var.İçimizdeki benzer zihniyetin özde Taliban’dan farkı ok.

Bu zihniyet örneğin laikliğe, cumhuriyete, demokrasiye ve tabi ki Atatürk’e düşmanlık besler.

Cumhuriyet’in değerleri ve kendisine sunduğu imkanlarla milletvekili, bakan, vali, belediye başkanı, bürokrat, sivil toplum kuruluşu yöneticisi olurlar, ama yine cumhuriyete ve Atatürk’e sinsice, içten içe kin beslerler.

Taliban’ı, benzer özellikteki cemaatları gördükçe, Cumhuriyet’i kurarak yeni bir Türkiye inşa eden Atatürk’ün değerini ve büyüklüğünü bir kez daha idrak ediyoruz.

 

OXİJEN TV

Dijital mecralar üzerinden Düzce merkezli yayın yapan Oxijen Tv, Bolu ve Sakarya’da da izleyicilerle buluşuyor.

Oxijen TV, Düzce’de ulusal standartlarda stüdyo oluşturdu. Stüdyo merkezinden yapılan yayınlar, ulusal kanalların standartlarında..

Gerek haberleri, gerek canlı yayınlarıyla televizyonculukta fark yaratıyor.

İnternet üzerinden yaptığı yayınlarla her geçen gün izleyici kitlesi artan Oxijen TV, görünen o ki önümüzdeki yıllarda bölgede en etkili kanal olacak..

Oxijen TV çalışanlarını, emekleri için can-ı gönülden tebrik ediyorum.