• Reklam
KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ NETLEŞTİ, FARUK ÖZLÜ BAKANLIK YOLUNDA
Reklam
Reklam

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ NETLEŞTİ, FARUK ÖZLÜ BAKANLIK YOLUNDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bakanlar kurulunda değişiklik yapacağı resmi olarak açıklandı.

23 Mart 2021 - 14:21

 Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ünal, kabine değişikliği iddialarına ilişkin soruyu şöyle yanıtladı: "Tabii değişim konuşulmaya başlanınca kaçınılmaz olarak bütün sistemin bir parçası değiştiğinde sistemin hepsinde hareketlilik ortaya çıkıyor. 2023’e dönük sadece partide değil diğer alanlarda da Sayın Cumhurbaşkanımız ekibiyle beraber yeni bir düzenleme yapacaktır. Yeni bir düzenlemeye gidecektir, önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz."

Yeni kabine değişikliğinin netleşmesiyle birlikte Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün ismi Ankara kulislerinde dolaşmaya başladı.

Yeni kabinede bakan olması ihtimal dahilinde olan isimler arasında gösterilen Faruk Özlü'nün bakanlık koltuğuna oturmasının sürpriz olmayacağı değerlendiriliyor.

AK Parti'de bakanlık gibi önemli görevlerde nöbet değişimlerinin her zaman olabileceğine dikkat çeken kaynaklar, "Sayın Özlü'nün bakan olması ya da Cumhurbaşkanlığı'nın yüksek kurullarında görev üstlenmesi mümkün olabilir. Son Başbakan Bİnali Yıldırım'ın başkan yardımcısı olması bekleniyor. Sayın Yıldırım, Faruk Bey'le birlikte çamlışmak isteyebilir. Bekleyip, görelim" yorumunu yaptılar. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KERVAN KAVŞAĞI İYİLEŞTİRME PROJESİ BAŞLIYOR
KERVAN KAVŞAĞI İYİLEŞTİRME PROJESİ BAŞLIYOR
GENÇLERDEN ANTİK KENTE ZİYARET
GENÇLERDEN ANTİK KENTE ZİYARET