• Reklam
İYİ PARTİ’DEN FARUK ÖZLÜ’YE TEPKİ
Reklam
Reklam

İYİ PARTİ'DEN FARUK ÖZLÜ'YE TEPKİ

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, belediye şirketlerine liyakatsiz atama yapıldığını ileri sürerek, Faruk Özlü'ye tepki gösterdi.

22 Mart 2021 - 14:55

Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi'ne bağlı şirketlerin yönetim kurulunda yapılan yeni değişikliği eleştirdi.

Er, "Belediye Şirketlerine , ilçelerinde seçimleri kaybetmiş olan eski Belediye Başkanları başta olmak üzere, yeni atamalar yapılmıştır. Elbette bir Belediye Başkanının uygun gördüğü insanlarla çalışmak en doğal hakkıdır. Bununla beraber, Düzce’nin gerek genç, gerek birikimli ve gerekse de konularında uzman bunca insanı varken ve genç işsizlik tüm ülke için büyük bir sorun halinde karşımızda dururken, görevlerin sürekli aynı isimler etrafında dönmesini ve kaybettikleri seçimlere rağmen Eski Belediye Başkanlarının atanmalarını şehrimiz için doğru bulmamaktayız. Yapılan atamaların hangi  başarı ölçüsüne veya liyakat ilkesine göre  yapıldığının Düzce halkına açıklanması çok yerinde olacaktır kanaatindeyiz" dedi.

İYİ PArti İl Başkanı Er, "Ayrıca, bizler masumiyet karinesine inanan insanlarız. Fakat  ‘eski görevleri ile alakalı’ yargı süreci devam eden ve yargı süreçleri kendilerinden sonraki ittifakta oldukları partinin belediye başkanlarınca başlatılan, belediye Şirketlerine atanan veya belediyede görevlendirilen eski Belediye Başkanlarının, en azından, yargı süreçleri tamamlanana kadar beklenmesinin de doğru olduğunu düşünüyor, aksi durumun toplumda güvensizliğe sebep olacağına inanıyor  ve takdiri Düzce Kamuoyuna bırakıyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan
    3 ay önce
    Vay bu ülkenin haline, Maaşlı akp li olmak ha,kendilerine maaşlı secmen oluşturmak.kendilerine bağlı tutmak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KERVAN KAVŞAĞI İYİLEŞTİRME PROJESİ BAŞLIYOR
KERVAN KAVŞAĞI İYİLEŞTİRME PROJESİ BAŞLIYOR
GENÇLERDEN ANTİK KENTE ZİYARET
GENÇLERDEN ANTİK KENTE ZİYARET