MHP İL BAŞKANI CABOĞLU: KONGREYE TEK LİSTEYLE GİDİLECEK


MHP İL BAŞKANI CABOĞLU: KONGREYE TEK LİSTEYLE GİDİLECEK

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, önümüzdeki hafta yapılacak olan il kongresine, genel merkezin isteği ve talimatı gereği tek aday ve tek listeyle gidileceğini söyledi.

Caboğlu, MHP'de ilçe kongrlerinin tamamlandığını belirterek, "İlçe kongrelerimiz tek aday ve tek listeyle kongreye gitti. İlçe kongrelerimiz genel merkezimizin talebi ve talimatları ile güzel bil şekilde gerçekleşti. İl kongresi de tek aday ve tek listeyle yapılacak. Bu konuda genel merkezimizin kesin talimatları var" dedi.

MHP üyesi herkesin il başkanlığına aday olma hakkı olduğunu ifade eden Caboğlu, "MHP'de herkes taşkilatın, genel başkanın ve genel merkezin talimatları ve prensiplerine uygun hareket etmek zorundadır. Kimse teşkilatı ve genel merkezi yok sayarak hareket edemez. Genel merkezimiz il kongrelerinin tek listeyle ve tek adayla yapılmasını istemektedir. Düzce teşkilatı olarak biz de bu kritere uygun hareket edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İlhami Caboğlu, ilçe başkanları, belediye ve il genel meclisi üyelerinin yanı sıra teşkilatın önde gelen isimleriyle istişareler yaptığını ve bir dönem daha kendisinin adaylığı konusunda mutabakata varıldığını belirterek, "Teşkilatımızın talebi ile il başkanlığına adayım. İnşaallah aday olduğunu söyleyen tüm arkadaşlarımla birlik ve beraberlik içinde tek listeyle kongremizi yapacağız" dedi.