ÇOCUKLARDAN BÜYÜKLERE TRAFİK DERSİ


ÇOCUKLARDAN BÜYÜKLERE TRAFİK DERSİ

 Düzce Valiliği tarafından 1-7 Mayıs Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası nedeniyle program düzenlendi. Programda Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı trafik timleri öğrencilerin katıldığı etkinlikte farkındalık oluşturmak için yaptıkları çalışmada araçları durdurarak çocukların sürücülerden isteklerini söylemelerini istediler. Çocuklar ise sürücülerden kaldırıma park etmemelerini istediler. 
Düzce Valiliği öncülüğünde Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, Düzce İl Jandarma Komutanlığı, Düzce Kamyoncular ve Taşıyıcılar Kooperatifi ile Düzce Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından 1-7 Mayıs Karayolu Trafik Güvenliği Günü ve Trafik Haftası nedeniyle program düzenlendi. Programda polis ve jandarma trafik timleri çocuklar ve öğrencilerle birlikte farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediler. Etkinliklere katılan Düzce Vali Yardımcısı Haluk Çakmak, öğrencilerle birlikte Düzce Valiliği kavşağında araçları durdurdular. Vali Yardımcısı Çakmak, sürücülere emniyet kemeri ve trafik kurallarına uymaları konusunda tavsiyede bulunurken, çocukların sürücülerden isteklerini söylemlerini istediler. 
Çocuklar ise Düzce’de son dönemde büyüyen sorunlardan biri haline gelen kaldırıma pak konusunu gündeme getirdiler. Çocuklar sürücülere “Kaldırımlarda rahat yürüyemez olduk. Lütfen kaldırımlara park etmeyin” dediler. 
Ardından Vali Yardımcısı Haluk Çakmak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Bayram Derman ve polis memurlarının eşliğinde öğrenciler yaya geçidini kullanarak araçların yol vermesi konusunda farkındalık oluşturdular. 
Program polis ve jandarma ekiplerinin törene katılan çocuklara trafikle ilgili oyuncak ve broşür dağıtmasının ardından sona erdi.