DÜZCE'DE TURİZM DAHA DA GELİŞECEK


DÜZCE'DE TURİZM DAHA DA GELİŞECEK

Kastamonu’da özellikle Şapka Müzesi açarak adını tüm Türkiye’ye duyuran ve Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanan İlknur Aynan, görevine başladı. Görevine büyük şevkle başlayan ve Düzce’nin özellikle doğa turizmi potansiyelini beğenen Aynan, Düzce’ye turizm konusunda değer katmaya geldiğini söyledi. 
Düzce’de göreve başlar, başlamaz il genelindeki turizm alanları ve turizm potansiyelleri hakkında bilgiler alan Aynan, Düzce’nin turizm konusunda ilerlemesi için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışacağını söyledi.
Özellikle Düzce’nin doğa turizmi konusunda yüksek potansiyeli olduğuna dikkat çeken Aynan, “Düzce’ye atandığımda oldukça heyecanlandım. Hatta ki 2011 yılında Düzce ile ilgili bazı broşürlerde inceleme yaptığımı fark ettim. Burada göreve başladığımda henüz Düzce’yi bilmiyordum. Ancak ilk olarak Akçakoca ilçesine gittim ve ilçedeki güzelliği fark ettim. Ardından yaptığım inceleme ve çalışmalarda Düzce’nin yaylaları, mağaraları, gezi parkurları, şelalelerinin oldukça fazla olduğunu gördüm. Doğal olarak büyük zenginliğe sahip olan Düzce’nin ilerleyeceği noktaların en başında doğa turizmi geliyor. Yerli ve yabancı turistleri Düzce’ye çekmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalara başladım. İlerleyen dönemlerde çok güzel işler yapacağız” dedi. 
Sanayi ve turizmin aynı anda yürümesi gerektiğini söyleyen Aynan, “Düzce’nin kalkınması için sanayinin, tanıtılması için ise turizmin gelişmesi gerekiyor. Burada sanayi konusunda bir ilerleme mevcut. Turizm konusunda da hızlı bir ivme yakalayacağız. Ancak ne sanayiyi ne turizmi görmezden gelemeyiz. İkisi de bir vilayetin gelişmesi için önemli. Bu sebeple Düzce’de turizm ve sanayi entegre olarak bir ilerleme kaydetmek zorunda” şeklinde konuştu.