DÜZCE DÜNYANIN EN ÖNEMLİ FUARINA "YERİM DAR" DİYE KATILMADI

Türkiye'de uluslararası kapsamda düzenlenen en önemli tanıtım fuarı olan EMİTT'te bu yıl Düzce'nin adı yok.


DÜZCE DÜNYANIN EN ÖNEMLİ FUARINA

Düzce Valiliği ve belediyesi başta olmak üzere diğer belediyeler ve kuruluşlar, her yıl İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı'na (EMİTT) katılarak, bölgenin tanıtımını yaparlardı.

Düzce Valiliği, Belediye, Kültür ve Turizim Müdürlüğü, Akçakoca Belediyesi ile ilgili diğer kuruluşlar, bu yıl EMİTT fuar organizasyonuna katılmadı.

Düzce, daha önce düzenlenen İstanbul'daki fuara düzenli olarak katılıyor, bölgenin tanıtımını yapıyor ve olumlu sonuçlar alıyordu.

Geçen yıl pandemi sebebiyle gerçekleşmeyen EMİTT fuarının açılışını Kültür ve Turizim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı.  İstanbul'daki fuara birçok il valiliği, belediyesi ve turizim kuruluşları katılarak stand açtı ve bölgelerinin tanıtımlarını yaptı.

Dünyanın en büyük ve önemli 5 turizim fuarından biri olan İstanbul Fuarı'nda Düzce'nin temsil edilmemesi dikkat çekti.

Belediye yetkilileri, EMİTT fuarında küçük bir stand ayrıldığını belirterek, yerimiz küçük ve dar diye fuara katılmamayı uygun gördüklerini söylediler.

İzmir'de daha küçük kapsamlı fuara katılan belediyenin İstanbul'daki daha önemli bir fuara  küçük bir detay yüzünden katılmaması, bölgenin tanıtımına nasıl bakıldığını da ortaya koymuş oldu.