BELEDİYE MECLİSİNDEN ÖZLÜ'NÜN TALEBİNE RED!

Düzce Belediye Meclisi'nin son toplantısında YEDAM'A yer tahsisi konusu yeniden gündeme geldi.


BELEDİYE MECLİSİNDEN ÖZLÜ'NÜN TALEBİNE  RED!

Düzce Belediye Meclisi'nin son toplantısında Yeşilay Danışmanlık Merkezi'ne (YEDAM) yer tahsisi gündeme geldi.

Daha önce birkaç kez gündeme gelen ve reddedilen yer tahsisi talebi, bu kez Başkan Faruk Özlü'nün talebiyle toplantı gündemine alındı.

Belediye meclis toplantısından önce AK Parti Meclis Grubu toplantısı yapıldı. Bu toplantıda, YEDAM'a Çay mahallesi Necmi Hoşver Okulu'nun yanındaki park alanının tahsisinin yapılması konusunda karar alındı.Özlü'nün grup toplantısında AK Partili üyelerden kabul oyu vermelerini rica ettiği öğrenildi.

AK Parti Meclis Grubu'nun aldığı karara rağmen, meclis toplantısına AK Partili üyelerin bir kısmı katılmadı. Oylama sonucunda 9 evet,10 red kararı ile Başkan Özlü'den gelen talep reddedildi.

TARTIŞMA ÇIKTI

Tütün, alkol ve uyuşturucu gibi madde bağımlıların tedavisi ve rehabilitasyonu için hizmete girmesi düşünülen Yeşilay Danışmanlık Merkezi'ne yer tahsisi görüşmelerinde Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yılmaz ile bazı meclis üyeleri arasında tartışma yaşandı.

Serkan Yılmaz'ın seçilmiş meclis üyeleriyle polemiğe girmesi, yetki ve sorumluluğunu aşan tarzda konuşmalarına tepki gösterildi.

Yılmaz'ın, "Siz bu talebi onaylarsanız o şahıs Yeşilay başkanlığından istifa edecek" şeklindeki konuşması ise tepki çekerken, bazı meclis üyeleri "Sen kimsin? Böyle bir konuşmayı hangi güç ve sıfatla yapabiliyorsun? Haddini bil. Yeşilay'ın yönetiminden sana ne?" şeklinde tepki gösterdikleri öğrenildi.