MUTFAK SANATLARI MERKEZİ 17 EYLÜL'DE AÇILIYOR

Düzce’nin en prestijli mekânlarından biri olacak olan “Mutfak Sanatları Merkezi” nde sona gelindi.


MUTFAK SANATLARI MERKEZİ 17 EYLÜL'DE AÇILIYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce’mize uzun yıllar hizmet edecek, 81 çeşit yöresel lezzetlerimizin yer aldığı, modern bir tesis kazandırdık” dediği merkez 17 Eylül Cuma günü hizmete açılıyor.

Eşsiz manzarası ve doğası ile Düzcelilerin misafirlerini ağırlayabileceği, huzurlu bir ortamda en güzel lezzetler sunularak, gurme yemeklerin yanı sıra bölgenin yöresel yemeklerinin tanıtılacağı sosyal bir tesis olacak olan “Mutfak Sanatları Merkezi” 17 Eylül Cuma günü açılacak.

İşletim hakkı Düzce Belediyesi şirketlerinden BelTURA.Ş.’ye geçirilen Bahçeşehir bölgesinde bulunan “Mutfak Sanatları Merkezi”  gastronomi turizmine yön verecek. Bir kültür mozaği olan Düzce’nin zengin mutfağının muhteşem lezzetlerin yer alacağı tesis, hem Düzcelilere hem de dışarıdan gelen misafirler için bol oksijenli temiz havası, doğa manzarası ile her yaşta insanın zevkle vakit geçirebileceği bir alan olacak.

Düzce için planlanan bir projenin daha tamamlandığını belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Alanında uzman arkadaşlarımız projemizi bitirdi. İç dizaynı da tamamlandı, çevre düzenlemesi de bitirildi. 17 Eylül’de hizmete açıyoruz.  Tesisimizin yemek menüsü Düzce’ye özgü yöresel lezzetlerinden oluşacak. Çerkez tavuğundan Konuralp pilavına, Boşnak mantısından Karalahana çorbasına, Köfteli dolmasından otlu tatlısına kadar tüm kültürel zenginliğimizi yansıtan menüler olacak. Gözümüz sunuma, damağımız lezzete doyacak. Düzce’de ne yenir, lezzete nerde doyulur, sorularına cevaben doğanın lütuf gibi ince ince işlendiği manzarada “Mutfak Sanatları Merkezimizde” herkesi ağırlayacağız. Düzce’mizin damak tadını tüm dünyaya tanıtarak gastronomi turizmine yön vereceğiz. Tesisimizde kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra sosyal etkinliklerde yapacağız.” şeklinde konuştu.