ERTAN TAŞLI'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

5. Bölge Birliği ve Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının yıldönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.


ERTAN TAŞLI'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Taşlı'nın 15 Temmuz mesajı şöyle:

"15 Temmuz, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, milletimizin kahramanlık, cesaret, azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği bir tarih, dünya toplumlarına ve devletlerine ders veren bir demokrasi destanıdır.”

Türkiye,15 Temmuz 2016 tarihinde hain Fethullahçı Terör Örgütünce (FETÖ/PDY), Milli irademize ve ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı, hain bir darbe girişiminde bulunulmuştur. Bu hain darbe girişimi, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın dik duruşu ve kararlı iradesi, TBMM Başkanımız, Başbakanımız, tüm bakanlarımız, milletvekillerimiz, güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızın olağanüstü ve takdire şayan cesaret, gayret ve çabaları sayesinde engellenmiştir.

Dünya tarihine altın harflerle kazınmış bu şanlı demokrasi mücadelesi gelecek nesillere ilham kaynağı olacaktır. Milletimizin ortaya koyduğu bu ruh ve irade, gelecek nesillerimizle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nde sevgi, barış ve huzur içinde yaşamaya devam edecektir. Bu Aziz Millet Demokrasi ve Milli İradeye her daim sahip çıkacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd eder, 15 Temmuz Gazilerimize ve diğer tüm gazilerimize de Allah’tan şifa dilerim. Ülkemize, bayrağımıza, Milli İdareye sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzü kutlarım."