DÜZCE BELEDİYESİ İMAR İŞLERİNDE TÖKEZLİYOR!

Düzce Belediyesi, imar işlerinde büyük sıkıntı yaşıyor.


DÜZCE BELEDİYESİ İMAR İŞLERİNDE TÖKEZLİYOR!

Düzce Belediyesi, imar işleri kosunuda sınıfta kaldı.

Edinilen bilgilere göre, Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün önem verdiği projelerden biri olan yaklaşık 14 kilometrelik Çamköy-Hal Kavşağı çevre yolu projesiyle ilgili gecikme meydana geldi.

Gecikme, Belediye İmar İşleri'nin plansız ve programsız davranması, güzergahta yapılması gereken ölçümleme ve diğer hususlardaki işlemleri ile plan kote çalışmalarının zamanında tamamlayamaması ve Karayolları'na dosya iletememesinden kaynaklandı.

Yaşanan bu olumsuzluk üzerine Belediye Başkanı Faruk Özlü, tüm imar servisi personeli ve ilgili müdürler ile başkan yardımcısının hazır bulunduğu bir toplantı düzenledi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal da toplantıya katıldı.

Başkan Özlü, ilgili başkan yardımcısı dahil olmak üzere belediyenin imar biriminde çalışan personeli sert sözlerle eleştirdi, fırça attı.

Çevre ve Şehircilik Mürdürü Kartal da, İmar işlerinin çalışmaları konusunda eleştiriler dile getirdi.

Belediye İmar İşleri'nde yaşanan sıkıntının, Serkan Yımaz'ın Başkan Yardımcısı olmasından sonra daha da arttığı, serviste liyakatsiz personel bulunduğu, Düzce'deki mimar, mühendis ve müheahhitlerin de Belediye İmar Servisi'nden şikayetçi oldukları ifade edildi.