CAMİ CEMAATİNDEN KAYNAŞMA TOPLANTISI

Çilimli Ulucamii Mahallesi Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, örnek alınacak bir etkinlik gerçekleştirdi.


CAMİ CEMAATİNDEN KAYNAŞMA TOPLANTISI

Cemaati ikramlı bir açık hava toplantısında buluşturan Çilimli Ulucami Mahallesi Derneği Başkanı Hasan Kazancı yaptığı açıklamada, “İlçemize son yıllarda gerek göç, gerekse emekli olup geri dönenlerle hem ilçe nüfusumuz hem de cemaatimiz arttı. Camimizde birlikte namaz kıldığımız, safa durduğumuz kardeşlerimizin birbirlerini tanımadıklarını, aramıza sonradan katılanların sadece namaz için gelip gittiklerini fark ettik. Erdemliler Derneğinin Yerel Dernekler El Ele Projesi rol model dernek etkinliklerini de fırsat bilerek, cemaatimizin birbiriyle tanışması ve kaynaşması için bir program düzenledik. Gerçekleştirdiğimiz tanışma, kaynaşma ve salgın döneminde camii adabı temalı buluşmamızda cemaatimiz birbiriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldular. Ayrıca bu toplantımızla camilerimizin mamur tutulmasının yanında cemaatimizin de ihya edilmesi gerektiğinin de ne kadar gerekli ve önemli olduğunu gördük. Camii dernekleri olarak sosyal çalışmalar da yapmak bizlerin öncelikli hedeflerinden olmalıdır. Camii dernekleri olarak cemaatimizin çocuklarına burs verebilir, hastalarımızı ziyaret edebilir, geziler, konferanslar, eğitim programları düzenleyebiliriz” dedi.

Dernek Başkanı Hasan Kazancı’nın konuşmasıyla başlayan toplantıda sırasıyla katılımcılar kendini tanıttı. Cemaat tanışma ve kaynaşma buluşmasında Dernek Başkanı Hasan Kazancı, Erdemliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karadayı ve camii görevlileri de birer konuşma yaptılar.

Çay ve kek ikramıyla başlayan toplantının sonunda etkinlik sahibi Çilimli Ulucami Mahallesi Cami Derneği yöneticileri tarafından toplantıya katılanlara günün anısına dernek logolu kolonya, ıslak mendil ve maske hediye edildi.