SAFİR KOLEJİ: UZATMALARA BIRAKMAYACAĞIZ, UZAKTAN BAŞARACAĞIZ!

Düzce Safir Koleji uzaktan eğitimde başarıyı hedefliyor.


SAFİR KOLEJİ: UZATMALARA BIRAKMAYACAĞIZ, UZAKTAN BAŞARACAĞIZ!

Düzce Safir Eğitim Kurumları, pandemi sebebiyle uzaktan eğitim manifestosu yayınladı.

Safir Koleji, başarıya odaklı uzaktan eğitim modeliyle çıtayı yükseltti. Yapılan açıklamada, "Maç 90 dakika oynanır, en son Safirli kazanır. Titreyin çünkü gümbür gümbür geliyoruz. Başarı algımız; gelişim odaklıdır, sürece dayalıdır." denildi.

Açıklama şöyle devam etti:

"Özellikle gelişimin istikrara dönüştüğü ve öz güvenle pekiştiği eğitim yuvamızdan yıl sonunda hepiniz bambaşka başarı hikayeleri dinlemeye hazır olun.  Zira başarı sonunda ulaşılan nokta değil, o nokta için başladığınız yer ve bu süreçte kat ettiğiniz yoldur. Biz yüzümüzü öğrencilerimizin ruhuna çevirdik, onlara apaçık bir şekilde şunu söyledik “Muazzam bir eğitim sistemiyle yarış sınavına hazırlanıyorsunuz, ebedi dostlukların ve ezeli rekabetlerin olduğu sınavlarda başarıyı getiren odak nokta, hazırlık sisteminizin niteliğidir ve bu noktada tüm Safir camiası olarak yalnızca motivasyonla değil; bilgi, beceri, deneyim ve tüm iyi niyetimizle hissettiğiniz yerdeyiz. Bu işi en iyi biz yaparız ve sizi bu eğitim kadrosu başarıya ulaştıracak.”

 UZAKTAN EĞİTİM MANİFESTOMUZ

Safir Eğitim Kurumları Yönetimi, uzaktan eğitim manifestosunu şöyle açıkladı: 

1. İlk derslerimiz tüm okul bünyesinde okuma saati olarak devam ediyor. İlk ve ortaokul grubumuzda okuryazarlık seviyemizin tüm branş ve dersler adına üst düzey bir seviyeye çıkması için öğretmen, öğrenci, yönetici, veli.. Tüm Safir camiası olarak haftanın her günü ilk derslerimizde okuyoruz.

2. Uzaktan eğitim kapsamında ilk ve ortaokulda belirlenen branşlar ve ders saatlerine uygun olarak hafta içi 9 saatlik çerçeve eğitim programımızı uygulamaya devam ediyoruz.

3. Ortaokul bünyesinde homojen gruplarımızla hızlanma, destekleme ve yetiştirme VİP eğitimimize hafta içi her gün 2 saatlik periyodlarla devam ediyoruz.

4. LGS hazırlık grubu olan 8. sınıflarımız için  Covid-19 önlemleri doğrultusunda gerçekleşen “kapanma” sürecinde 1 Mayıs-17 Mayıs tarihleri arasında 8 genel deneme sınavı uyuluyoruz. Deneme sınavlarımızın hemen ardından eksik giderici soru çözümleri ile öğrencilerimizi prova sınavlarla LGS’ye hazırlayacağız.

5. Yine 1 Mayıs-17 Mayıs tarihleri arasındaki “kapanma” sürecinde pazar günleri Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce branşlarını içeren 36 branş sıralı denemeyi öğleden önce ve öğleden sonra seanslarımızda online olarak uygulayacağız.

6. Tam kapanmanın gerçekleştiği bugünlerde öğrencilerimizin duygusal, psikolojik gelişimleri ve sağlığı açısından bireysel ve grup koçluğu sistemimizi daha dinamik hale getirip öğrencilerimizle ders dışında da vakit geçirebilecek, onlarla gönül bağı kuracak bir sistem geliştirdik.

7. Kapanma sürecinden en çok etkilenecek grup kuşkusuz ki günlük rutinlerinden vazgeçmek zorunda kalacak olan ilk ve ortaokul yavrularımız... Bu yaşlarda onların fiziksel olarak enerjilerini atabilecekleri, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle iç içe olabilecekleri de bir sistem kurduk, yavrularımızın doğal ihtiyaçlarını unutmadık. Hafta içi ve sonu online müzik, beden eğitimi, kodlama, yaratıcı yabancı dil faaliyetleri, bilişim, görsel sanatlar gibi yetenek alanlarında öğrencilerimizin gelişiminin sürmesi adına  gerekli çalışmaları yapacağız.

8. Eğitim, yavrularımızın aileleriyle kıymetlidir. Her yavrumuz ailesinin her ailemiz de yavrumuzun kıymetlisidir. Biz de bu sorumluluk duygusuyla “kapanma” sürecinde ailelerimizin süreci her anlamda çocuklarımızla birlikte daha rahat geçirmesi açısından rehberlik servisimizin seminer ve sunumlarıyla süreci tamamlayacağız.