DÜZCE KABUK DEĞİŞTİRİYOR!

Düzce Belediyesi, kentin kalbi durumundaki İstanbul Caddesi ve Millet Bahçesi ile önemli bir değişim başlatıyor.


DÜZCE KABUK DEĞİŞTİRİYOR!

Düzce Belediyesi, kentin kalbi durumundaki İstanbul Caddesi ve Millet Bahçesi ile önemli bir değişim başlatıyor.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul caddesinde görsel kirlilik oluşturan tüm binaların cepheleri değişecek. Çirkin görüntü oluşturan tabelalar kaldırılacak. Caddeye yeni ağaçlar dikilecek, yeni aydınlatma yapılacak. Cadde boyunca kapsamlı bir dönüşüm gerçekleşecek.

Belediye Başkanı Faruk Özlü, “ Önümüzdeki günlerde İstanbul ve Millet Bahçesi etrafındaki binaların cephe giydirmelerini yapacağız. Anıtpark’tan Cedidiye Meydanı’na kadar olan bölge Düzce’nin en kıymetli yeri ve kalbidir. Aslında Düzce’nin kalbinde büyük bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Burası çok nezih ve planlı bir bölge olacak. Burada insanlar yürüyüş yolları olacak, trafiği minimize edeceğiz. Bir servis yolu olacak. Bu çalışmayı bu sene bitireceğiz. Cedidiye Meydanı, Cami restorasyonu, meydan altına yapılacak otoparkı inşallah bu sene içinde bitirmeye çalışacağız” dedi.

Kent Estetiği projesi kapsamında tek tip tabela sistemi ile görüntü kirliliğini ortadan kaldırılacak. 184 iş yerinin isimleri binaların girişlerindeki panolarda olacak.

‘Kent Estetiği Projesi’ kapsamında cadde üzerinde mevcutta bulunan ağaçların,  zarar verilmeden başka alanlara nakledileceğinin altını çizen Başkan Özlü, “Belediye olarak Anıtpark’tan Cedidiye meydanına kadar olan bölgede zemin döşemesi yapacağız. Bu günlerde çalışmalara başlayacağız. Bu bölgedeki ağaçları kesmeyeceğiz. Usulüne uygun bir şekilde nakli yapılacak. Ağaçları Melen Su Park ve Asar deresi etrafına dikeceğiz” diye konuştu.

Proje bölgesine Düzce’nin iklimine uygun, görüntü güzelliği ve zenginliğini sağlayacak yapraklarını dökmeyen manolya cinsi 275 ağaç dikilecek.

Düzce’nin doğal taşlarının kullanılacağı proje alanında, oturma grupları, dekoratif aydınlatmalar, bisiklet yolları ve estetik görünümlü ağaçlar Düzce’nin gözbebeğinin değerine değer katacak.