"ÜMİT YILMAZ'IN AÇIKLAMALARINI DOĞRU BULMUYORUZ"

İyi parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın, Mecliste  İyi parti ve CHP üyeleriyle birlikte hareket edilmeyeceği yönünde ki açıklamasını doğru bulmadığını ifade etti.


İyi parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın, Mecliste  İyi parti ve CHP üyeleriyle birlikte hareket edilmeyeceği yönünde ki açıklamasını doğru bulmadığını ifade etti.

Seçim sonuçlarının belli olması ve kazanan tarafların demokratik usuller çerçevesinde tebrik edilmesinin sonrasında bile  geleneklerimizde hoş görülmeyen ‘ Zillet ittifakı' gibi yakışıksız bir tabirin kullanılmaya devam edilmesinin hoş ve kabul edilebilir bir tavır olmadığına dikkat çeken Er ' Bu ayrıştırıcı ve aşağılayıcı söylemdir. Düzcemize hizmet etme amacı ve hedefi ile birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde toplumu ayrıştırıcı bu tür sözlerden kaçınmak ve tüm Düzce’yi temsil etme şuuru ile daha yapıcı ve akılcı hareket etmek gerekir' dedi. 


Açıklamasını doğru bulmuyoruz

Düzce Belediye Meclisi'nde yer alan her bir üyenin, demokratik usullerle seçildiğini ve Düzce için alınan kararlarda görüş belirtebileceğine değinen İyi parti İl Başkanı Yunus Özay Er bu konuda şu görüşlere yer verdi " Meclis Düzce için öneri getirilen, kararların tartışıldığı bir ortamdır. Tüm üyeler bunun bilincinde olmalıdır. Öncelikle Meclis üyeleri üzerine peşinen tahakküm kurmak, üyelere ve üyelere oy verip demokratik haklarını kullanan Düzceli seçmenlere saygısızlıktır, üyelerin siyasi tavırlarına ve milli iradeye ipotek koymaktır. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur. Sayın vekilimizin ,”tüm Düzce’nin vekili olan sayın vekilimizin “bu açıklamasını doğru bulmadığımızı ve meclisin tüm üyelerinin yapacakları ve Düzce’ye katkı sağlayacakları her işte parti ayrımı gözetmeksizin yanlarında olacağımızı belirtmek isterim. Amaç Düzce’ye hizmettir ve bu çerçevede üyelerin hür iradesine yönelik baskıcı ve ayrıştırıcı söylemler kabul edilemez ' 


"Vakit Düzce için çalışma vaktidir"

Seçimin bittiğine de dikkat çeken Er, 'Artık sonuçlar bellidir. Zaman seçimi kazanan ve belediye Başkanına destek olmak , Düzce’nin ihtiyaçlarını karşılamak adına kendisine müspet katkıda bulunma zamanıdır . Artık Bundan sonra vakit Düzce için çalışma vaktidir. Her bir üye uzlaşı içinde Düzcemize hizmet etme şuuru ile hareket etmelidir. Siyaset uzlaşı ve hizmet üretme sanatıdır. Bu bilinçle ayrıştırıcı ve anti demokratik hiçbir söylemi ilimizin menfaatleri adına doğru bulmuyoruz . Sürekli şiddet, sürekli nefret insanların kendisini de Düzce halkını da yıpratır'  dedi.