SİGARAYI BIRAKANLARA HEDİYE BİSİKLET

Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüklerince Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Anıtpark’ta biten yürüyüşün sonunda sigarayı bırakanlara bisiklet hediye edildi. 


SİGARAYI BIRAKANLARA HEDİYE BİSİKLET

Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüklerince Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Anıtpark’ta biten yürüyüşün sonunda sigarayı bırakanlara bisiklet hediye edildi. 
Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla Düzce’de de etkinlik düzenlendi. Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüklerince düzenlenen etkinlikte sağlıkçılar, vatandaşlar ve bisikletliler sigaranın zararlarına dikkat çekmek için belediye önünden Anıtpark’a kadar ellerinde pankartlarla yürüdüler.
Yürüyüş sonunda bir açıklama yaparak etkinlik hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Özyörük, sigarayı bırakanlara bisiklet hediye edileceğini bildirdi.
Özyörük, “İlimizde tütün ve tütün mamulleriyle mücadeleyi daha aktif bir şekilde bugün başlattık. Tütün denilen illete insanımızın bulaşmaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bir biçimde bu maddeyle tanışmış ve bağlanmış olanları da kurtarmaya çalışacağız. Güçlü bir kadromuz var, sigarayı bırakan her insanımıza bir tane bisiklet hediye edeceğiz veya başka bir hediyemiz olacak. Ama eninde sonunda muhakkak hepimiz sigarayla mücadele ederek insanımızı kurtaracağız” dedi.
Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Cemil Işık Sönmez ise, vatandaşların Ramazan ayında sigarayı bırakma konusunda daha avantajlı duruma gelebileceklerini söyledi.
Sönmez, “Yakın zamanda bakanlığımızca da ilaçlar ücretsiz olarak karşılanacak. Düzce Üniversitesi Aile Hekimliği polikliniğimizde sigarayı bırakmak isteyen hastalarımıza 5 gün hizmet vermekteyiz. Öncelikle vatandaşlarımız karar versinler ve bayrama beyaz bir sayfayla başlasınlar. Bırakmak isteyenler mutlaka profesyonel yardım alsınlar. Kendi kendine yapılan denemelerin olumsuz sonuçlanması daha yüksek” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından sigarayı bıraktığı için bisiklet ve teşekkür belgesiyle ödüllendirilen bir vatandaş duygularını paylaştı, önemli olanın tamamen karar verip mücadeleye başlamak olduğunun altınız çizdi.