Reklamı Geç
HİKMET KESKİN’İN BAŞARISI, VALİLER VE RAMAZAN DAVULU
Yavuz Öztürk

Yavuz Öztürk

HİKMET KESKİN’İN BAŞARISI, VALİLER VE RAMAZAN DAVULU

04 Haziran 2016 - 15:44 - Güncelleme: 05 Haziran 2016 - 14:47

HİKMET KESKİN’İN BAŞARISI

Ak Parti Düzce il başkanı Sayın Hikmet Keskin göreve başladığı 18 ay içerisinde çok yoğun bir tempoda çalıştı.

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde göstermiş olduğu başarı kamuoyunda pek ses getirmedi.

Yılmadı, yüzde yetmiş oy alınan şehrin il başkanı olarak daha fazla çalıştı ve doğru zaman da doğru işler yaparak, Düzce’nin yıllar sonra bir bakan çıkarmasına vesile olmuştur.

Hiç kuşku yoktur ki, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Faruk Özlü’nün bakan olmasındaki en büyük pay Sayın Hikmet Keskin’indir.

On sekiz ay gibi kısa sürede iki genel seçim geçiren ve bu seçimlerden zaferle ayrılan Sayın Hikmet Keskin bununla da yetinmeyip bir bakan çıkarması ile başarısını taçlandırmıştır.

Bundan sonraki zamanını Düzce’nin layık olduğu refah seviyesine taşıyacağı inancındayım ve siyasi kariyerinde başarılarının devamını dilerim.

 

VALİLER

İsmail Ustaoğlu Bayburt Valisi, Aziz Yıldırım Afyon Valisi ve Ersin Yazıcı da Balıkesir Valisi olmasından dolayı Düzceli olarak gururlandık.

Bu sevinç Düzce Valisi Sayın Alİ Fidan’ın da valiler kararnamesi ile şehrimizde görevine devam etmesi münasebeti ile daha bir coşku ile karşılanmıştır.

Siyaseten tavan yapan şehrimizin bürokrat anlamında da başarılı olması gelecek günlerin Düzce için kazanımı olacağı kanaatindeyim.

 

RAMAZAN DAVULU

Düzce Belediyesi 17/05/2016 Tarih ve 798 sayılı encümen kararı ile ramazan ayında davul çalınmaması kararı almıştır.

Gerekçe olarak daha önceki yıllarda olduğu gibi sözlü ve yazılı dilekçelerde geleneksel olan davul çalma işleminin gelişi güzel ve zamansız davul çalarak vatandaşlarımızı rahatsız ettiklerinden ötürü bu yıl ramazan ayında davul çalınmayacaktır denmiştir.

Geleneklere bağlı olarak yaşayan bir toplumda davul çalma işini elini yüzüne bulaştıran ve tamamı ile rant olarak yapıldığından Düzce Belediyesi encümen kararını kamuoyunda olumlu karşılamıştır.

Saygılarımla 

Son Yazılar