Reklamı Geç
Reklam
 • Reklam
HASTANELERDEN İYİ HABERLER GELMİYOR!
Gölge Adam

Gölge Adam

HASTANELERDEN İYİ HABERLER GELMİYOR!

10 Mart 2018 - 10:59

Geçen hafta 2 saatlik elektrik kesintisi meydana geldi.

Böyle olağanüstü durumlarda hastane gibi önemli kurumların jeneratör denilen güç kaynakları vardır. Elektrik kesilse bile kimse farkına dahi varmaz ve hastanedeki sağlık hizmetlerinde en küçük bir aksama yaşanmaz.

Gelin görün ki, bu sefer öyle olmadı.

Atatürk Devlet Hastanesi’nde bir anda elektrikler kesildi, doğal olarak jeneratörlerin devreye girmesi gerekir..

Güç kaynakları çalışmadı!

Evet yanlış okumadınız; elektrikler kesilince jeneratörler devreye girmedi.

Bu sefer hastane yönetimini aldı bir telaş ve panik!

Yoğun bakım üniteleri, acil servis, ameliyathane, tüm hasta odalarında bir anda sağlık sistemi durdu.

Elektrikler gelmeyip, jeneratörler devreye girmeyince yoğun bakım ünitelerindeki hastaların başka hastanelere nakli gündeme geldi. Çevreden ambulanslar istendi, çevre hastanelerinden yer ayırtıldı, filan..

Hastaların bir kısmı başka yerlere nakledildi, bu sırada jeneratörlerin arızası giderilmeye çalışıldı.

Hastanede tam bir kaos hakimdi.

 

REZALET!

Devlet hastanesinde jeneratörlerin devreye girmemesi kelimenin tam anlamıyla rezalettir.

Duyumlarım göre, jeneratörler hiç elektrik olmasa dahi hastaneye günlerce

enerji sağlayabilecek kapasitededir.

Nasıl oluyor da, daha ilk elektrik kesintisinde jeneratörler devreye girmiyor?

Bu jeneratörleri kim satın aldı, teknik özellikleri hangi seviyede?

Hastane yönetimi meydana gelen skandal olaydan sonra şu açıklamayı yaptı:

“Şebeke elektriğinin kesilmemesi için dua edeceğiz. Acil servis yeniden işlemeye başladı. Herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Tüm doktorlarımız destek halindeler, çevre iller ve hastaneler destek halindeler. Elektrik gelmese dahi tüm hastaları tahliye edecek güce sahibiz. Elektrik kesintisi yaşandığı anda jeneratörle senkronize olamamasından kaynaklı bir arıza olduğunu söylüyor teknik ekimiz.”

İnsanlarla dalga geçer tarzdaki bu açıklamayı Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Gülerkaya yaptı. Özrü kabahatinden büyük!

Hastalardan, hasta yakınlarından ve kamuoyundan özür dileyeceği yerde, jeneratörlerin devreye girmemesi ve hastanenin 2 saat karanlıkta kalmasını çok sıradan ve normal bir olay olarak anlatıyor.

Ya İl Sağlık Müdürlüğü’ne ne demeli?

Oradaki zevat ta, 2 saatlik elektrik kesintisinde jeneratörlerin devreye girmemesiyle ilgili yaşanan rezaleti “Olayda can kaybı meydana gelmedi” diyerek adeta horon tepiyor!

Eyy Sağlık Müdürlüğü ve Hastane Başhekimlik yetkilileri..

Sizlere yazıklar olsun.

Uygar ve tam demokrasinin hakim olduğu bir memlekette olsaydınız, o koltuklarda 1 dakika bile oturamazdınız.

Ama burası Türkiye ve Düzce; o koltuklara torpille geldiğiniz için istifa etmeyeceğinizi, benzeri olaylar onlarca kez yaşansa bile kılınızın kıpırdamayacağını iyi biliyoruz.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • 14 Martın Arefesinde
  1 yıl önce
  Düzcemizin sağlığının emanet edildiği sağlık camiasının yöneticilerinin içinde bulun*** savaş koşullarında 14 Mart Tıp Bayramında ne yapacaklarını da merak ediyoruz.Rezaletin 1 i 1000 olmaz umarım !!! Şehrin lokomotifi en büyük hastanemizin müdürsüz çalıştığını biliyor musunuz ? Sağlık Müdürlüğünün iş yükünü sırtlanan 5-6 kişinin sırtından geçinen yönetici tayfasına İl Sağlık Müdürlüğü deniliyor biliyor musunuz ? Ağız diş sağlığındaki muayene sürelerinin ayları bulabildiğini biliyor muydunuz ? Akçakoca Devlet Hastanesinin Akçakoca nın sağlığı için taş üstüne taş koymaktan mahrum idarecilerin olduğunu biliyor muydunuz ? Sağlık sendikası sağlık-sen in il sağlık müdürlüğü ve siyasi irade arasında rol çatışması yaşadığını biliyor muydunuz? Yukarıda güzel tespitleri bulunan gölge adam ın bu haberi için düzeltmeler yapılması hatta kaldırılması yönünde baskıların olacağını biliyor musunuz? Yanlışa yanlış diyemeyen idarecilerle yukardakileri bilmeye ihtiyaç yok. Herkes Herşeyi Biliyor Susun
 • Acı ama Gerçek Bu
  1 yıl önce
  Bir Sağlıkçı olarak Sn Gölge nin tespitleri çok yerinde mevcut başhekim yeni atandı özellikle ondan önceki idarecilerin şu an sözüm ona başkan ve başkan yardımcılığı koltuklarını parselleyen idarecilerin vebali çok daha büyük.Egosunu tatmin eden yan gelip yatan idarecileri , o makamlara yakıştıran siyasi iradede suçludur.İl Sağlık Müdürlüğü özellikle 2.kat yatış yeri olarak lanse edilmektedir.Sn Keskin Başkanın yeğeni de fetöden açığa alınıp salınanları da özlükte burnunun dikine ahkam kesenleri de bunların arasındadır.Siyasi irade maalesef sağlıkta Reis in düşündüğü şekilde icraatlar yapmamaktadır. Burdaki düzenin derhal değiştirilmesi şarttır.Bağımsız ve habersiz müfettiş denetimi şart.Maalesef detaya indikçe durum daha da kötüleşmekte.İnsaf ve vicdan sahibi Sn Valimizin ve Sn Hikmet Başkanın bu koltuklardakilere referans olmaktan vazgeçmeleri şarttır.Ankara Düzce yi sallamasını beklemeden Sağlığın Silkelenmesi gerekir.Düzcenin sağlığı bu sağlık camiasıyla daha da kötüleşir...

Son Yazılar