Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
AK PARTİ'DE YENİ DÖNEMİN ŞİFRELERİ
Gölge Adam

Gölge Adam

AK PARTİ'DE YENİ DÖNEMİN ŞİFRELERİ

06 Ocak 2018 - 11:22

AK Parti kongreleri tamamlandı.

Hikmet Keskin başkanlığında yeni bir yönetim göreve geldi.

Yeni yönetim, AK Parti’nin bundan sonraki süreçte nasıl bir siyaset izleyeceğini, 2019 seçimlerine nasıl bir politikayla hazırlanacağının şifrelerini veriyor.

Öncelikle şunu belirtelim ki, Hikmet Keskin oluşturduğu yeni yönetimle 2019’da 3 seçimden başarıyla çıkmayı hedeflemiş.

Yeni yönetimde koşturacak, çalışacak, kavga etmeyecek, arıza çıkarmayacak, ancak yanlış bildiğini söylemekten geri kalmayacak, hatalı bir karar aldığında gerektiğinde Hikmet Keskin’e bile itiraz edebilecek isimler var.

Bir-iki isim dışında yeni yönetimle ilgili kamuoyunda olumlu bir algı meydana geldi.

Yeni yönetim kurulunda ön plana çıkan isimlerden bazılarını siyaseten mercek altına alalım.

Okan Acar: Partinin kurcularından, teşkilat tecrübesi yüksek. Bir dönem belediye meclis üyeliği de yaptı. 7-24 koşar, çalışır, maddi ve manevi anlamda partiye hizmet eder. Yeniden yönetime girmesi olumlu oldu.

İsa Bilçin: Partinin kurucularından, daha önce İl Genel Meclisi üyeliği yaptı, geçmişte de yönetimlerde görev aldı, üst üste ikinci dönem yönetimde. Siyasetin duayenlerinden biridir. Az, fakat öz konuşur. Teşkilat üzerinde ve çevrede ağırlığı vardır.

Bilal Mutlu: Ticaret Borsası’nda başkan vekili. İkinci dönem yönetimde yer aldı.  Tam bir görev adamı, herkesle uyumlu, teşkilatı iyi tanıyor. Başkanın çok güvendiği isimler arasında.

Özgür Bergut: İkinci dönem yönetime girdi. Başkanın en yakınındaki kişilerden birisi. Sekreterlik görevini başarıyla yürüttü. 3 yıllık sürede önemli tecrübe kazandı.

İbrahim Canpolat: Kuruluşundan itibaren Ak Parti’de siyaset yapıyor, geçmişte teşkilatlarda görev aldı, siyasi tecrübesi yüksek, iş dünyasında geniş bir çevreye sahip. Maddi ve manevi olarak partiye önemli katkılar sağlar. Gerektiğinde 24 saat nefer gibi çalışır.

Necla Erdoğan: Geçmiş yıllarda parti yönetimlerinde ve belediye meclisinde görev yaptı. Özellikle belediye meclisinde başarılı bir performans sergilemişti. Bilgisi ve birikimiyle teşkilatta faydalı olması bekleniyor.

Abdülkadir Albayrak: Siyaset ve iş dünyasında saygı duyulan, güvenilir, ilkeli ve tutarlı bir çizgi izleyen kişidir. Ekip çalışmasına önem verir, teşkilatın vitrininde olması pozitif algılanmaktadır.

Oya Kocaman: Bir önceki dönem yönetim kurulu üyeliği, son seçimlerde milletvekilliği aday adayı oldu. Başarılı bir hukukçu, örnek bir iş kadını ve annedir. Hukukçu kimliği ile siyasete kalite getirmiştir.

Mutlu Kayan: Aktif siyasete ilk kez girdi, sanayi ve spor camiasının başarılı isimlerinden biridir. Entelektüel yapısı, piyasa tecrübesi ve sosyal çevresiyle partiye katkı sağlar.

Turgay Şahin: Bir önceki dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı. Siyasette yeteri kadar tecrübesi bulunuyor. Teşkilatçılık konusunda iyidir, fazla konuşmayı ve ön plana çıkmayı sevmez, ancak sessizce etkili siyaset yapar. Özellikle bürokrasiyle iletişimde başarılı olur.

Mehmet Albayrak: iyi ve başarılı bir eğitimcidir. Kendi sektöründe fark yaratmıştır. Geniş ve derin bilgi birikimiyle partinin eğitim faaliyetlerinde başarılı olur. Düzce’nin eğitim meselelerinin çözümüne katkı sağlar.

Sibel Tuncer: İkinci dönem yönetim kurulu üyesi oldu, seçimlerde çok aktif çalışmalar gerçekleştirdi, yönetimde uyumlu çalışan isimler arasında, önümüzdeki dönem daha aktif olması bekleniyor.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ilyas kara
    9 ay önce
    düzcede iktidar 16 seneden beri iktidar düzcenin bakanı var rekor oy alan iktidar düzcede yatırım proje üretemiyor muhalefet sesini çıkaramıtyor düzcede icraat yok düzcede neyi tartısıp neyi düzeltecek aynı tas aynı hamam ugraşmayın

Son Yazılar