Reklam
AK PARTİ'DE KESKİN'DEN SONRA İL BAŞKANI KİM OLUR?
Gölge Adam

Gölge Adam

AK PARTİ'DE KESKİN'DEN SONRA İL BAŞKANI KİM OLUR?

15 Eylül 2018 - 15:10

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in belediye başkan aday adaylığı isin görevinden istifa etmesine az bir süre kaldı.

Keskin, muhtemelen ekim sonu ya da kasım başında il başkanlığını bırakacak ve Düzce Belediye Başkan adaylığı için çalışmalara başlayacak.

AK Parti kulislerinde, Keskin’den boşalacak koltuğu kimin geleceğine ilişkin yorumlar yapılmaya başladı.

 

İL BAŞKAN ADAYLARI

 

Kulisler ısınmaya, hatta ufak ufak kaynamaya başladı bile..

Kulislerde, Fevai Arslan, Osman Çakır, Bilal Mutlu, Ali Dilber, Hakan Kuşçuoğlu, Özgür Bergut, Mehmet Albayrak, Cihat Çelik gibi isimler konuşuluyor.

Fevai Arslan ve Osman Çakır’a tıpkı Metin Kaşıkoğlu gibi il başkanlığı görevi verilebilir. Böyle bir görev teklif edilirse, ikisi de bu görevden kaçamaz.

Ali Diler, daha önce de il başkanlığına aday olmuş, ancak tercih edilmemişti. Milletvekili aday adayı da olan Dilber’in il başkanlığını istediği ve potansiyel aday olduğu biliniyor.

Bilal Mutlu, uzun zamandır siyasetin içinde olan bir isim, tecrübesi var, geçiş döneminde uygun bir isim olarak öne çıkıyor.

Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu’nun da Keskin’den boşalacak il başkanlığına talip olacağı, bu yönde bir hamle yapacağı bekleniyor.

İki dönemdir Hikmet Keskin’in sağ kolu konumundaki Özgür Bergut’un da geçiş döneminde il başkanlığına aday olacağı belirtiliyor.

Halen il yönetiminde yer alan Mehmet Albayrak, başarılı bir iş insanı ve siyasete kalite getirmiş bir isim olarak il başkanlığına getirilebilir.

İl yönetim kurulu üyesi Cihat Çelik’in de il başkanlığını istediği ve aday olabileceği ifade ediliyor.

 

HANGİSİ ŞANSLI

Eğer genel merkez Kaşıkoğlu örneğinde olduğu gibi eski vekillerden yana tercih kullanacak olursa Fevai Arslan ya da Osman Çakır’dan biri il başkanı olabilir.

Eski vekiller tercih edilmez ise, yukarıdaki isimlerden en güçlü olanı Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu’dur.

Kuşçuoğlu, il başkanlığına atanırsa, kongreye kadar bu görevini yapar ve ondan sonra bir dönem daha il başkanlığı koltuğunda oturur.

Ali Dilber’in il başkanlığı şansı yok değil.  Mevcut vekiller kendisine destek olurlarsa, il başkanı olabilir.

Genel merkez mevcut yönetim kurulu içinden bir ismi il başkanlığı için tercih edecek ise, Bilal Mutlu ile Özgür Bergut bir adım öne çıkıyor.

Mehmet Albayrak ve Cihat Çelik’in de şanslarının yüksel olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Neticede, kulisler daha da ısınacak, belki yeni isimler ortaya çıkacak.

Bakalım genel merkez nasıl bir tercihte bulunacak ve piyango kime vuracak?

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • düzceli
    7 ay önce
    Ak parti yönetiminde adı sanı duyulmamış biri var. Kendi halinde bir esnaf. O kimi isterse il başkanı o olur. kendisi koltuğu istemiyor ama onun ağzından çıkacak isim il başkanı olacak, o da hiç bir şeyden haberi yokmuş gibi hayatına devam edecek.

Son Yazılar