Reklamı Geç
Reklam
ADAYLAR TAMAM, SIRA MECLİS LİSTELERİNDE
Gölge Adam

Gölge Adam

ADAYLAR TAMAM, SIRA MECLİS LİSTELERİNDE

05 Ocak 2019 - 16:57

AK Parti, MHP ve İYİ Parti+CHP’nin adayları belli oldu. Belediye başkan adayları sahaya çıktı, çalışmalara başladı.

Şimdi sıra il genel meclisi ile belediye meclisi listelerinin nasıl şekilleneceğine geldi.

Kulislerden sızan bilgilere göre partilerin meclis listelerinin nasıl oluşturulacağını değerlendirelim.

AK PARTİ

AK Parti’de İl Genel Meclisi’nin merkez listesi tümüyle değişecek.

Merkezde liste başı Dursun Ay’ın olması kesinleşti.  Listeye Durmuş Arslan ve İsa Bilçin kesin olarak yazılacak. Bu üç isim konusunda Faruk Özlü ile vekiller arasında uzlaşma sağlandı. İl Genel Meclisi’nin merkezdeki mevcut üyelerinin tümünün liste dışı kalacağı, yeni isimlerden bir liste oluşturulacağı öğrenildi.

İlçelerden İGM üyesi seçilenler de de büyük değişim yapılacak. Kaynaşlı, Gölyaka, Cumayeri, Çilimli, Gümüşova, Akçakoca ve Yığılca’dan seçilen AK Parti’li üyelerden birkaç isim yeniden aday gösterilecek. Örneğin İGM Başkanı Ayfer Yılmaz, bir dönem daha Akçakoca kontenjanından aday gösterilecek. Öner Şen gibi tartışmalı isimler liste dışı kalacak.

AK Parti’de Düzce Belediye Meclisi’nin mevcut üyelerinden bir ya da ikisi listeye girecek. Belediye Meclisi aday listesi, yeni isimlerden oluşacak. Faruk Özlü meclis üyeliği konusunda geniş bir isim havuzu oluşturdu. Detaylı değerlendirmeler yapılıyor.

MHP

MHP’den İl Genel Meclisi’nin merkez listesi yeni adaylardan oluşacak. Eski SEDAŞ Müdür Zeki Gürel’in ismi ön planda. MHP’nin iki dönem Gümüşova İGM üyesi Sema Çelebi bu kez aday olmayacak. Akçakoca İGM üyesi Ömer Yıldız’ın aday olma şansı kalmadı. İlçe teşkilatlarının İGM üyeliği için yeni isimleri aday göstereceği öğrenildi.

MHP’den Düzce Belediye Meclisi için çok sayıda başvuru var. Mevcut meclis üyelerinden bir ya da ikisinin yeniden aday gösterilmesi bekleniyor. Erdoğan Bıyık dışındaki diğer belediye başkan aday adaylarının belediye meclisi aday listesine yazılmaları, bazı aday adaylarının da kontenjan listesinden meclis adayı gösterilmeleri bekleniyor. Ancak, bu isimlerin meclis aday listesinde üst sıralara değil, orta sıralara yazılmaları ve partiye daha fazla oy çekmeleri bekleniyor.

İYİ PARTİ+CHP

İYİ Parti ile CHP arasındaki seçim işbirliğine göre, İl Genel Meclisi ile Belediye Meclisi’nin ilk sıraları, CHP’li adaylara bırakılacak.

Belediye Başkan adayı Ömer Küçük İYİ Parti’den gösterildiği için, İl Genel Meclisi’nin birinci sırası ile belediye meclisinin ilk iki sırası CHP’ye verilecek.

Millet İttiakı’nın merkezde İl Genel Meclisi’nde hangi isimleri aday göstereceği henüz netleşmedi. Ancak, belediye meclisinde birinci sıradan Basri Karslıoğlu’nun aday gösterilmesi bekleniyor.

İYİ Parti’den belediye meclisi adayları arasında Ender Çakar, Cemil Acar gibi isimler bulunuyor. İGM ve belediye meclisi listelerinin nasıl şekilleneceği önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar