• Reklam
VALİLİK HERKESİ TERS KÖŞEYE YATIRDI!

VALİLİK HERKESİ TERS KÖŞEYE YATIRDI!

Düzce'nin Afet Bölgesi ilan edilmediği anlaşılınca, başta Valilik ve milletvekilleri olmak üzere çoğu kimse ters köşe oldu.

25 Temmuz 2019 - 12:24 - Güncelleme: 25 Temmuz 2019 - 12:34

Düzce'nin ilçe ve köylerinde yaşanan self elaketinin ardından, özellikle siyasiler Düzce'nin tamamının Afet BÖlgesi kapsamına alınmasını gündeme getirdiler.

Düzce'nin IAfet Bölgesi ilan edilmesiyle ilgili beklentiler zirveye ulaşmışken, Valilik yazılıbir açıklama yaparak, "Düzce Afet Bölgesi ilan edildi" dedi.

Bu gelişme üzerine başta milletvekilleri olmak üzere birçok çevre gelişmeyi memnunlukla karşıladılar ve hissiyatlarını açıklamalar yaparak yansıttılar.

Valilik, kısa süre sonra düzeltme yaptı ve Düzce'nin Afet Bölgesi ilan edilmediğini, sadece selden zarar gören vatandaşların "afetzede" kapsamına alındığını duyurdu.

Böylece, Valiliğin ilk açıklamasına inanan siyasiler ve birçok medya kurumu ters köşe oldu.

Hatta MHP Milletvekili Ümit Yılmaz başta olmak üzere diğer vekiller ve yerel siyasetçiler, "Düzce Afet Bölgesi ilan edildi hayırlı, uğurlu olsun" mealinde açıklamalar yaptılar.

Düzce'nin Afet Bölgesi ilan edilmesi zaten beklenmiyordu, alınan karar, her doğal afette olduğu gibi, selden zarar gören, malını, canını kaybeden afetzedelere yönelik bir uygulamadan ibaretti.

Böylece siyasetçilerin ve bürokratların popülizim kokan davranışları da bir kez daha ters yüz oldu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muzaffer komit
    11 ay önce
    Afet bölgesi ilan edilmesi gereken şartları ve cumhurbaşkanlıgından kararname çıkması gerekmesi ni bilmeyen milletvekili ve bürokratlar şehri düzce üzülmemek elde değil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONADA SON DURUM
KORONADA SON DURUM
KESKİN'DEN DÜZCESPOR'A DESTEK
KESKİN'DEN DÜZCESPOR'A DESTEK