Reklamı Geç
Reklam
VALİLİK BOĞULMALARA KARŞI UYARDI

VALİLİK BOĞULMALARA KARŞI UYARDI

Düzce Valiliği, boğulma olaylarına karşı uyarılarda bulundu.

08 Temmuz 2019 - 14:26

Valilik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Yaz döneminin başlamasıyla birlikte vatandaşlarımızın tatillerini rahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmeleri, yaşanabilecek boğulma olaylarının önlenebilmesi maksadıyla Valiliğimizce çeşitli tedbirler alınmıştır. Boğulma vakalarının önüne geçilebilmesi ve insanlarımızın acılara gark olmaması için denize girilmesi uygun olmayan, yasaklı ve kontrolsüz bölgelerde ve hava şartlarının uygun olmadığı durumlarda denize girilmemesi, yasak olmayan bölgelerde denize girilirken de meteorolojik uyarıların dikkate alınması, görevlilerin uyarılarına mutlaka uyulması, vatandaşlarımızın can güvenlikleri açısından önem arz etmektedir.

Ayrıca ilimiz genelinde muhtelif alanlarda baraj, gölet ve sulama kanalları bulunmaktadır. Hizmete alındığı yıllarda yerleşim alanları dışında olan bu yapılar, zamanla yerleşim alanları içinde kalmıştır.

Yazları sıcak geçen ilimizde, özellikle çocuklar ve gençler tarafından tehlikeli olmasına rağmen barajlara, göletlere, nehirlere ve sulama amaçlı yapılan kanallara serinleme amaçlı girilmektedir."

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Özellikle yaz aylarında sıcaklıkların artması ve okulların tatil olması ile birlikte su kanallarının bulunduğu yerlerde boğulma vakalarının yaşanmaması, genel sağlık sorunları ve vatandaşlarımızın can güvenliği için bu alanların serinlemek amaçlı kullanılmaması hususunda vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını bekliyoruz.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
13. PALAMUT BRİÇ FESTİVALİ
13. PALAMUT BRİÇ FESTİVALİ
KESKİN'E YENİ RAKİPLER ÇIKIYOR
KESKİN'E YENİ RAKİPLER ÇIKIYOR