Reklamı Geç
Reklam
ÜMİT YILMAZ VE İL TEŞKİLATINDAN TSO’YA ZİYARET

ÜMİT YILMAZ VE İL TEŞKİLATINDAN TSO’YA ZİYARET

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İl Başkanı İlhami Caboğlu ve İl Teşkilatı üyeleri odamızı ziyaret etti.

28 Ağustos 2018 - 14:48

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, İl Başkanı İlhami Caboğlu ve İl Teşkilatı üyeleri odamızı ziyaret etti.

Ziyarette Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri hazır bulundular.

Ziyarette konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce'nin öncelikli sorunlarından birinin nitelikli istihdam olduğunu, iş gücü potansiyelinin doğru değerlendirilmesi durumunda Düzce'nin gelişiminin hızlanacağını söyledi. Şahin, "Mesleki eğitimin ilimizde halen eski usullerle yapıldığını görüyoruz. Bu da iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verememesine neden oluyor. Geçtiğimiz yıllarda Meslek Yüksek Okulumuzun moda tasarımı bölümünü üstlenmiş olduğumuz bir proje ile yeniledik. Şimdi mezunları istihdam noktasında herhangi bir zorluk yaşamıyor. Bu yenileme konusunu diğer alanlara da yansıtmayı düşünüyoruz. Dünya Endüstri 4.0 düzeyine çıkarken biz halen 3.0 düzeylerinde işlem yapıyoruz. Bunu gerek siyasi desteklerle gerekse iş dünyasının atılımlarıyla düzeltmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Şahin, iş kültürü ve iş ahlakı konularının da ilimizde zayıf olduğunu belirterek, "Çalışanlar işyerlerini ikinci planda tutuyorlar. Bunun hem iş veren kısmında sorunları var hem de çalışan kısmında. Bu sorunları aşabilmemiz için katma değeri yüksek sanayi modellerini ilimize çekmemiz ve bu alanlarda istihdamı çoğaltmamız gerekiyor. Eski Sanayi Bakanımız Sayın Faruk Özlü'nün girişimleriyle Çilimli'de yeni bir OSB Modeli oluşturduk. Yine bölgemize Mega Endüstri Bölgesi kazandırılıyor. Bu imkanlardan en üst düzeyde faydalanmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Tuncay Şahin'den sonra konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz da özellikle mesleki eğitim noktasında ülke olarak sorunlar olduğunu bu konuda hem seçim öncesinde hem de seçimler sonrasında bazı tespitler yaptıklarını söyledi. Yılmaz, "Endüstri Meslek Liselerine önceki yıllarda sınavla öğrenci alınırdı ve bu öğrenciler istihdam noktasında sorun yaşamazlardı. Şimdilerde ise eskiyen teknoloji ve ekipmanlar nedeniyle mezun olan öğrencilerimiz maalesef ekonomik hayatta verimli olarak değerlendirilemiyor. Bizim ve özellikle sizlerin destekleriyle önce bu sorunları çözmemiz gerekiyor" dedi.

Yılmaz, Düzce'de özellikle katma değeri yüksek yatırımcıların çekilmesi konusunda üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirterek, "Atılacak her adımda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bizler Düzceliyiz ve burada yaşıyoruz. İlimizin gelişmesi, kalkınması için yapacağımız her hamleyi vazife biliriz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hakan Semiz
  7 ay önce
  Fotoğrafa bakarmısın 9 kişi var. Çoğu olamayacağı yerleri işgal etmiş geçmişi çok az kişi tarafından bilinen Ticaret erbabı, nelerin eline düşmüş Düzce Allah u te ala dan başkası yardım edemez Güzel Düzceme
 • A.Rıza ÖZÇELİK
  7 ay önce
  Muhabbet sohbet leyleğin ömrüde böyle geçmiştir. İcraata gelince ortada bir şey yok ama anlatmaya gelince herkes HATİP.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİ DİLBER'DEN CUMHURBAŞKANI KORUMALARINA TEPKİ
ALİ DİLBER'DEN CUMHURBAŞKANI KORUMALARINA TEPKİ
KANSERE FARKINDALIK EĞİTİMİ
KANSERE FARKINDALIK EĞİTİMİ