Reklam
ÜMİT YILMAZ BURADA, KEŞİR VE ÇAKIR NEREDE?

ÜMİT YILMAZ BURADA, KEŞİR VE ÇAKIR NEREDE?

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz her fırsatta Düzce’nin sorunlarını gündeme getirirken, AK Parti’li vekiller Ayşe Keşir ve Fahri Çakır’dan çıt çıkmıyor.

19 Mayıs 2019 - 15:37

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz her fırsatta Düzce’nin sorunlarını gündeme getirirken, AK Parti’li vekiller Ayşe Keşir ve Fahri Çakır’dan çıt çıkmıyor.

24 Haziran milletvekili seçimlerinden bu yana bir yıla yakın süre geçti. Düzce’nin 3 vekilinden 2’si sınıfta kalırken, 1’i sınıfı geçmeyi başardı.

Düzce’nin 3 milletvekili var, 2’si AK Parti’den Ayşe Keşir ve Fahri çakır, diğeri MHP’den Ümit Yılmaz.

Keşir ve Çakır’ın 1 yıla yakın süredir dişe dokunur bir icraatı görülmezken, Ümit yılmaz ise her fırsatta TBMM’de Düzce’nin ve bölgenin sorunlarını gündeme getirerek çözüm yolları arıyor.

Yılmaz, son olarak Meclis’te yaptığı konuşmada, fındık üreticilerinin sorunlarını yeniden dile getirdi ve “Ağustos ayı yaklaştıkça Karadeniz’deki 8 milyon fındık üreticisini bir endişe ve belirsizlik kaplamaktadır. Fındıkçının kafasında TMO’nun fındık alıp almayacağı, alacaksa hangi ayda alıma başlayacağı gibi deli sorular dönüp durmaktadır. Fındıkçının tarım bakanlığından isteği ağustos ayının başında işçi fiyatlarıyla beraber fındık fiyatının da belirlenmesi, ortalarında da TMO‘nun alıma başlamasıdır. Aksi takdirde üretici yabancı bir şirketin insafına bırakılacak ve ezdirilecektir'' dedi.

Yılmaz ayrıca, nakliyecilerin taleplerini gündeme getirerek, “Kara yolu yük taşımacılığının yoğun bir şekilde yaşandığı Ereğli’den başlayarak İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Aydın güzergâhında bir tane olsun karayolları kantarı yoktur. Bu durum nakliyecilik mesleğinin yoğun olarak yaşandığı Ereğli Akçakoca ve Düzce’deki kamyoncu esnafımız zor durumda bırakmaktadır. Daha önce Alaplı’da konuşlu kantar bir takım nakliye şirketlerinin baskısı ile kapatılmış ve nice bakanlar uğraşmasına rağmen kantar tekrardan faaliyete sokulmamıştır. Ağır tonaj hem kara yollarını yıpratmakta hem de kamyoncunun lastik yıpranma vb. maliyetlerini arttırmaktadır. Ereğli-Düzce arasında Akçakoca’da bulunan şifalı su mevkii karayolları kantarı yapılması için son derece müsait bir alandır. Buraya yapılacak bir kantar hem karayolunun yıpranmasını azaltacak hem de kamyoncu esnafımızın yüzünü güldürecektir” dedi.

MHP’nin vekili Düzce ve bölge insanının sorunlarını dile getirirken, AK Parti’li vekillerin sessiz ve sorunlara duyarsız kalması, doğal olarak eleştirilere yol açıyor. Vatandaşlar, “AK Parti böyle vekiller yüzünden oy kaybediyor. Bir daha seçim olura bunlara oy filan vermeyeceğiz” diyorlar.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FARUK ÖZLÜ İZMİR'DE TUNÇ SOYER'LE GÖRÜŞTÜ
FARUK ÖZLÜ İZMİR'DE TUNÇ SOYER'LE GÖRÜŞTÜ
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN SKANDAL AÇIKLAMA
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN SKANDAL AÇIKLAMA