Reklam
UĞUR’DA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

UĞUR'DA KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Düzce Uğur Eğitim Kurumları, kitap okuma etkinliği düzenledi. Tüm sınıflarda öğrencilerle aynı anda idareciler ve öğretmenler de kitap okudu.

09 Ekim 2018 - 10:43

Düzce Uğur Eğitim Kurumları, kitap okuma etkinliği düzenledi. Tüm sınıflarda öğrencilerle aynı anda idareciler ve öğretmenler de kitap okudu.

Düzce Uğur Eğitim Kurumları, Uğur Temel Lisesi, Valilik yanındaki Uğur Özel Öğretim Kursu, Atatürk Bulvarında Uğur Özel Öğretim Kursu olmak üzere üç kurum olarak eğitim hizmetlerini yürütüyor.

Uğur Eğitim Kurumuna ait tüm okullarda duyarlı bir etkinliğe imza atıldı. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan Kitap Okuma etkinliği bu yıl da gerçekleştirildi.

Özel Düzce Uğur Eğitim Kurumları Genel Müdürü Nazmi Kıran; “Düzce Uğur Eğitim Kurumları, Uğur Temel Lisesi, Valilik yanındaki Uğur Özel Öğretim Kursu, Çoban’da Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Uğur Özel Öğretim Kursu olmak üzere üç kurum olarak eğitim hizmetlerini yürütmekteyiz. Öğrencilerimizi vatanını, bayrağını, milletini, dinini, devletini seven iyi bir insan olarak yetiştirmek ve üniversite sınavlarını kazandırmak üzerine kurulu misyonumuzu, alanında tecrübeli 44 kişilik öğretmen kadromuz, 10 kişilik halkla ilişkiler ve yardımcı personelimizle sürdürmekteyiz. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın 3 haftası geride kaldı. Biz 4.haftanın ilk gününden itibaren, önceki yıllarda da yaptığımız “ Kitap okuma” etkinliğini 3 kurumumuzun bünyesindeki bütün sınıflarda başlatmış bulunuyoruz. Öğrencilerimizle birlikte aynı anda, kurucularımız, müdürlerimiz, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz,  memurlarımız ve diğer çalışanlarımız  kitap okumaktalar.”

Okul müdürü Mustafa Başormancı; “Okuduğunu anlayan, anladığını ifade edebilen bir nesil için kitap okumanın önemini biliyoruz. Öğrenciler, belirlediğimiz “ KİTAP OKUMA” saatleri içinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın önerdiği 100 temel  eser arasından seçtikleri kitapları okumaktalar. Bu okuma onların sınav sorularını da çabuk okuma, anlama, doğru yorumlama kabiliyetlerini geliştirmektedir. Böylece sınav süresi içinde daha çok soruyu cevaplamaları mümkün olmaktadır.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ORHAN AYDIN BAŞKANLIKTAN İSTİFA ETTİ
ORHAN AYDIN BAŞKANLIKTAN İSTİFA ETTİ
HEDEFİM MİLLETVEKİLLİĞİ
HEDEFİM MİLLETVEKİLLİĞİ