Reklam
  • Reklam
TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALADI!

TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALADI!

AK Parti eski milletvekili İbrahim Korkmaz, “Bozkurt Hıristiyan Türkler’in sembolüdür. İslam’a aykırıdır” demesine başta MHP lideri Devlet Bahçeli olmak üzere ülkücü ve milliyetçi camiadan büyük tepki geldi. AK Partililerinde tepki gösterdiği İbrahim Korkmaz, sosyal medya sitesindeki paylaşımını silmek zorunda kaldı.

10 Şubat 2018 - 14:28

AK Parti eski milletvekili İbrahim Korkmaz, Afrin harekatına katılan Mehmetçik’in Bozkurt işareti yapmasından rahatsızlık duyarak, “Bozkurt Hıristiyan Türkler’in sembolüdür. İslam’a aykırıdır” demesine başta MHP lideri Devlet Bahçeli olmak üzere ülkücü ve milliyetçi camiadan büyük tepki geldi. AK Partililerinde tepki gösterdiği İbrahim Korkmaz, sosyal medya sitesindeki paylaşımını silmek zorunda kaldı.

AK Parti eski milletvekili İbrahim Korkmaz’ın Bozkurt sembolünden rahatsız olduğunu söylemesi milliyetçi ve ülkücü camiadan büyük tepki gördü.

MHP lideri Devlet Bahçeli, geçen haftaki grup toplantısında İbrahim Korkmaz’a çok ağır sözlerle tepki gösterdi, “kırmızıyı gören boğa” ifadesini kullandı. Ayrıca MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, ülkücüler ve milliyetçiler de, eski vekile sert sözlerle tepki gösterdiler.

Bozkurt sembolünden rahatsızlığını ifade eden Korkmaz’a AK Partililer de tepki gösterdi.

İbrahim Korkmaz, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabındaki yazılarını silmek zorunda kaldı. Korkmaz’ın sözlerinin ve yazdığı yazının arkasında duramaması, “Tükürdüğünü yaladı” şeklindeki atasözüyle yorumlandı.

FİTNE ÇIKARMAK

Afrin harekatında milli birlik ve beraberlik sağlanırken, sağcısından solcusuna herkes Mehmetçik’e destek olurken, şehitlerin verildiği bir dönemde Bozkurt sembolünü kötülemek ve karalamak fitne olarak yorumlandı.

Mehmetçik’in Afrin harekatını eliyle bozkurt işareti yaparak “İstikamet Kızıl Elma” diye yorumlaması toplumun geniş kesiminde destek görürken, İbrahim Korkmaz gibi AK Parti mensubu kişilerin ülkücü ve milliyetçi kesime saldırması tepkileri artırdı.

MHP’den, ülkücü ve milliyetçi camiadan her fırsatta rahatsızlığını dile getiren İbrahim Korkmaz’ın AK Parti üyeliğinden atılmasının gündemde olduğu öğrenildi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP’NİN ADAYLARI  GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR
MHP’NİN ADAYLARI  GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR
AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU
AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI BELLİ OLDU