TOPLU ULAŞIMDA YENİ DÖNEM

TOPLU ULAŞIMDA YENİ DÖNEM

Düzce Belediyesi’nin otobüs işletmesini özelleştirmesinin ardından hazırlanan yeni ulaşım projesi 3 Eylül’de başlıyor.

29 Ağustos 2020 - 16:27

Belediye’yi yıllık 8 milyon lira zarardan kurtaracak olan yeni ulaşım projesiyle ilgili açıklama yapan Başkan Faruk Özlü, “100 adet yeni otobüsle ulaşımı sağlayacağız. Sabah ve akşam saatlerinde 12 metre otobüslerimiz devrede olacak.  Yoğun saatlerde büyük otobüsleri seyrek saatlerde küçük otobüsleri devreye alacağız. Sistemin esası verimlilik üzerine kurulu. Bu sistemin en büyük faydalarını belirtmek gerekirse; otobüslerimizi küçülttüğümüz için sefer sayıları sıklaşacak. Bugün otobüslere baktığımızda sabah ve akşam saatleri hariç otobüslerimizin içerisinde 3 ila 5 kişi civarında yolcumuz oluyor. Koskoca otobüs boş geziyor. Bu verimlilik açısından çok sakıncalı. 12 metrelik bir otobüsün toplam maliyeti kilometre başına yaklaşık 4 lira. 6 metre boyundaki bir otobüsün kilometre başına maliyeti 2 lira. Dolayısıyla burada bir tasarrufumuz olacak” dedi.

Yeni sistemle birlikte Düzceli esnaflara ait olacak otobüslerde yer alan şoförlerin vatandaşlara davranışlarının daha güzel olacağı belirten Başkan Özlü, “Düzceli esnafların olduğu için otobüslere daha çok özen ve dikkat gösterecekler. Yine ne kadar çok yolcu taşırlarsa o kadar çok para kazanacakları için otobüs şoförlerimizin Düzceli vatandaşlarımıza davranışları daha güzel olacak” diye konuştu.

Özlü, “Kaliteli hizmet, konforlu araç, hızlı ulaşım. Şehir içi toplu taşımada yenilik 3 Eylül’de avantajları ile başlıyor. Hak ettiğiniz değerde, Düzce’ye kusursuz hizmet için çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.Rıza ÖZÇELİK
    3 hafta önce
    Hat sahibleri toplu taşıma konusunda belediyenin yaptığı korsanlığıı neden mahkemeye vermiyor?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR 2'DE 2 YAPTI
DÜZCESPOR 2'DE 2 YAPTI
YENİ VAKA SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR
YENİ VAKA SAYISI ARTMAYA DEVAM EDİYOR