Reklam
  • Reklam
SUDA FİZİK TEDAVİ GELİYOR
Reklam

SUDA FİZİK TEDAVİ GELİYOR

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin mevcut verilen sağlık hizmet sunumlarına ek olarak Hidroterapi (Suda Fizik Tedavi) hizmeti verilmesi planlandığını açıkladı.

17 Haziran 2020 - 15:02

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin mevcut verilen sağlık hizmet sunumlarına ek olarak Hidroterapi (Suda Fizik Tedavi) hizmeti verilmesi planlandığını açıkladı.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetlerine olan talebin artması sonucu, nüfusun sağlık hizmetlerine olan ihtiyacı ve beklentilerine uygun olarak yeniden yapılandırma ihtiyacı doğduğunu söyleyen Keskin, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri 2019 yılı verilerine bakıldığında 1354 yatan hastaya hizmet verilmiş, 34848 muayene yapılmış olup yatak doluluk oranları %95’in üzerinde olduğunu belirtti.

Düzce’nin coğrafi yapısı, ulaşım, mevcut sağlık envanteri, hastalık yükü ve binanın arttırılabilir kapasitesi göz önünde bulundurulduğunda, artan talebin karşılanmasına ve hizmet modellerinin çeşitlendirilmesine yönelik kapasite artırımına ihtiyaç duyulduğunu belirten İl Başkanı Keskin mevcut verilen hizmet sunumlarına ek olarak Hidroterapi (Suda Fizik Tedavi) hizmeti verilmesi planlandığının müjdesini verdi.

Keskin, “Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu ek hizmet binasının 100(yüz) tescilli yatak kapasitesinin 45(kırk beş) yatak arttırılarak, 145(yüz kırk beş) yataklı olması için 24.04.2020 tarihinde gerekli izinler alınmıştır. Böylece İlimiz Düzce Atatürk Devlet Hastanesinin toplam yatak kapasitesi 400 den 445’e yükselmiştir. 08.06.2020 tarihinde Sağlık Bakanlığınca yapılacak çalışmalar için ödenek planlanmıştır. Proje çalışmaları tamamlanmak üzere olan yapım işinin Temmuz 2020 de ihaleye çıkacağı bilgisinide Düzceli hemşehrilerimize buradan paylaşmak istiyorum. Düzcemiz ile yakından ilgilenen ve vatandaşlarımızın isteklerini geri çevirmeyen başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca olmak üzere Düzcemiz için yoğun mesai harcayan Milletvekillerimiz Fahri Çakır ve Ayşe Keşir hanıma teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.Rıza ÖZÇELİK
    1 ay önce
    Yine faturalı bir iş demek ki, yoksa siyasi iktidarın il başkanını niye ilgilendirsin. Bolu da en kralı var oraya gidiyor zaten herkes. Belediyeler siyasi iktidarın elin gidince her yerden faturalı iş üretmeye çalışıyorlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE’NİN EN VERİMLİ TOPRAĞI: ÇİLİMLİ
DÜZCE’NİN EN VERİMLİ TOPRAĞI: ÇİLİMLİ
FINDIKÇILAR  BAHÇELERDE
FINDIKÇILAR BAHÇELERDE