Reklam
  • Reklam
STANDARD PROFİL, DÜZCE’NİN VE TÜRKİYE’NİN GURURU
Reklam

STANDARD PROFİL, DÜZCE'NİN VE TÜRKİYE'NİN GURURU

Standard Profil Fabrikası genel müdürü Afşin Dakiki önemli açıklamalar yaptı.

17 Eylül 2019 - 15:24 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 - 15:30

Yaklaşık 40 yıl önce Düzce'de 7 işçisiyle üretime başlayan ve sızdırmaz profil üretiminin yapıldığı firma, otomobil üreticisi dev firmalara 100 milyon Euro'luk ürün ihraç etti.

Düzce’de 1979 yılında yalnızca 7 çalışanla üretime başlayan Standard Profil fabrikası, 2019 yılında yaklaşık bin 285 çalışanı ile dünyanın en büyük otomobil üreticilerine parça tedarik ediyor.

Düzce merkezli olmak üzere Manisa ve İspanya'da da üretimlerini sürdüren firma, son bir yılda otomobil üretimi yapan 25 farklı firmaya 100 milyon Euro'luk ürün ihraç ederek Türkiye'nin ekonomisine katlı sağladı.

Yeni projelerinin Düzce’ye istihdam sağlayacağını ve şehre ciro katacağına dikkat çeken Standard Profil Grubu Düzce Fabrikası Genel Müdürü Afşin Dakiki, “Tercih edilen firma özelliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz, yeni projelerle yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Düzce fabrikasının imalatta öncü olduğunu vurgulayan Dakiki, “Bizim imalatımız 3 başlıktan oluşur. Birincisi hamur imalatı, ikincisi hamuru eksilizyon çalışması, ardından çekmiş olduğumuz profili aracın kullanıldığı pozisyona getirmek. İftiharla söylüyorum Düzce tek çatı altında tek lokasyonda üçünü bir arada yapan dünyada iki fabrikadan birisi. Bunu İspanya’da yapabiliyoruz birde Düzce’de. Düzce bu konuda öncü" diye konuştu.

Düzce’de fabrikanın faaliyetinin durması söz konusu olmadığının altınızı çizen Genel Müdür Afşin Dakiki, “Takdir edersiniz ki Düzce’nin oluşturduğu katma değer ve kardeş kuruluş olan diğer fabrikalara sağladığı destek ile Düzce’nin faaliyetinin durması söz konusu olmadığı gibi ileride almayı planladığımız şu anda açıklayamadığımız projelerle beraber Düzce faaliyetini büyüterek devam edecek. Bu anlamda kapanacak yönündeki söylentilerine yersiz buluyorum. 2018’i zor bir yol olarak geçirdik. Otomotivde daralma oldu fakat biz bunu fırsata çevirmeye çalışıyoruz. 2018’de müşteri portföyünü büyüttüğümüz gibi 2019 yılında da bu çalışmalarımızı devam ettirdik. Geleceği planlıyoruz. 2018 yılında 100 milyon Euro’luk ciro elde ettik. 100 milyon Euro’nun yarısını ihracattan elde ettik. 25 değişik araç üreticisine batı Avrupa deniz aşırı ülkeler olmak üzere kardeş kuruluşlara yaptığımız ihracatlar var burada. İSO 500 listesinde olmakla beraber TİM’in ihracatın yıldızları sıralamasında da ilk beşe giriyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
81 BİLETLE DESTEK OLDULAR
81 BİLETLE DESTEK OLDULAR
AK PARTİ YÖNETİMİ MAZBATA ALDI
AK PARTİ YÖNETİMİ MAZBATA ALDI