• Reklam
ŞOFÖR KORONAYA "GEL" DİYOR

ŞOFÖR KORONAYA "GEL" DİYOR

Düzce – Üçyol minibüsünden çekilen bir görüntü, toplu taşıma araçlarında kapasitenin yüzde 50'si oranında yolcu taşıma genelgesi ile uzmanların sık sık uyardığı sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığını gösterdi.

04 Mayıs 2020 - 17:58 - Güncelleme: 04 Mayıs 2020 - 18:17

İçişleri Bakanlığı corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında il ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları, araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul etmesiyle ilgili genelge yayınladı.

Hayata geçirilen karar sonrası, bugün Üçyol –Düzce minibüsünde çekilen görüntü, karara uyulmadığını gösterdi.

Ayrıca uzmanların da sık sık ‘sosyal mesafe kuralı’ çağrıları, corana virüsü riskinin en fazla olduğı toplu taşıma araçlarından olan şehir içi minibüslerinde hiçe sayıldığını gösterdi.

Gölyaka –Çilimli Sapakları arasında bulunan bir noktadan otobüse binerek Düzce istikametinde çekilen görüntüde sorumsuz otobüs şoförü mevcut koltuk sayısının neredeyse 2 katı yolcuyu dolmuşa doldurarak insanların canlarını hiçe saydı. Düzce’de alınan onca kararın ve tedbirin ardından bu görüntülerin ortaya çıkması sorumsuz şoförün "Koronaya davetiye çıkarıyor" yorumunu yaptırdı. 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • TR
  1 ay önce
  Değerli Düzceliler Artık Bunlara Göz yummayın yeter yani şu halde bile yaptıklarına bakın. Biliyorsunuz vurdumduymazlık diz boyuydu böyle durumları 155'e SMS olarak Bildirebilirsiniz.
 • Garip
  1 ay önce
  Bunu günlerdir haykırıyorum bütün haber sitelerinin haberlerinin altına yazdım ama yayınlamadılar. Düzcede denetimler yetersiz millet her yerde iç içe çilimlide çay ocakları açık marketlere maskesiz giriyor insanlar. Polis hiç bir şey yapmıyor.
 • Vatandas
  1 ay önce
  Adam ne yapsin yakit masraflar donderiyormu tekeri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KORONADA SON DURUM
KORONADA SON DURUM
KESKİN'DEN DÜZCESPOR'A DESTEK
KESKİN'DEN DÜZCESPOR'A DESTEK