Bugun...


KELEŞ'TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Tarih: 08-01-2014 15:42:02 Güncelleme: 08-01-2014 15:42:02 + -


AKP Düzce Belediye Başkan adayı Mehmet Keleş, önemli açıklamalar yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 08-01-2014 15:42

KELEŞ'TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

AK Parti Düzce Belediye başkan adayı Mehmet Keleş,  önemli açıklamalarda bulundu.

Keleş dün akşam Düzce tv ekranlarında Gündem programında Mehmet İbrahimoğlu’na konuk oldu.         

Keleş, 2009'da aday gösterilmesi ve hakkındaki iddialarla ilgili şunları söyledi:

“İlk defa burada söylüyorum. Yolsuzluk, usulsüzlük nedeniyle aday yapılmadığım yanlış. 2009 yılında, halka yönelik bir anket yapılmış, belediye başkanınızdan memnun musunuz diye sorulmuş, yüzde 84.4, evet memnunuz devam etsin demişti. Bir başka anket daha yapıldı, Ak parti il teşkilatı yaptırdı bu anketi, sonucu yüzde 29 çıktı. Daha aday olacağı bile belli olmayan İsmail bey yüzde 72 çıkmıştı. Halk anketinde zaten İsmail Bayram  yoktu. Teşkilat içinde yüzde 72 ile yeni başkan Bayram olsun denildi. Teşkilatın içinde bana karşı halkın isteğine zıt bir direnç çıktı. Genel merkez,teşkilat seni istemiyor, seni aday yapsak huzursuzluk olur, teşkilatı arkaya almış oluruz denildi. Beni geri döndüren bir dosyadan aklanmış olmam falan değil. Milletvekili aday adayı oldum. Temayülde 2. çıktım. Bu teşkilat tarafından affedildiğim anlamına geliyordu. Son yapılan anketlerde de ilk üçteydim. Teşkilatın büyük bölümü Keleş’le alırız bu seçimleri dedi. Halktan teşkilattan aldığım izlenimleri, genel merkeze raporladım. Başbakanımız da takdir etti ve aday olarak gösterildim.”

 KURT KUZUYU YEMEYE KARAR VERMİŞTİ

 Keleş, hakkında hazırlanan ve 33 sayfa olduğu söylenen denetim komisyonu raporu için ise, düzmece raporlarla belediye başkanı olmasının engellenmeye çalışıldığını ifade ederek, “ İçeride bir oluşum hazırlanmıştı, kurt kuzuyu yemeye hazırdı zaten” dedi.

 “Denetim komisyonu belediye başkanına rapor verir. Meclis belediyeyi denetliyor, belediye başkanına rapor getiriyor. Kurt kuzuyu yemeye karar vermişti zaten. İçeride birtakım oluşumlar sağlanmıştı, tekrar belediye başkanı olmamam  böyle düzmece raporla mümkün olacaktı.Siz dalgamı geçiyorsunuz. Benim dönemimle bakın, ne benimle ne çalışanlarla ilgili dava açılmamıştır. Adliyeye dosya intikal etmemiştir. Böyle bir şey olamaz, böyle olsa zaten sizi dar ağcına çekerler, arkadaşlarımıza kızmıyorum ,siyasetti o gün öyleydi. Metin bey beni yanılttılar diyor, yıllarca peşini bırakmadı, bir nokta bulsaydı ben burada değildim. Bana da getirdiler dosyayı masanın üzerine atar gibi bıraktılar. Bana getirmeden bir sürü siyasetçiye dağıttınız, en on bana getiriyorsunuz, bana getirmeyin üzerine iki yazı ekleyip savcılığa götürün dedim. Ben bunları kafamdan silmek istiyorum, artık bunu eşelemenin ne Düzce’ye ne  bize faydası yok.”

 “ADAY OLMA” YA BENZER BİR ŞEY SÖYLEDİM

 Ankara’da Ömer Küçük ile bir görüşme yaptığını söyleyen Keleş, bu görüşme sırasında “ ikimizden biri başkan olacak sen aday olma” şeklinde konuştuğu iddialarına, “ o tarzda bir şey söyledim ama para teklif eden kimse ortaya çıksın açıklasın” şeklinde cevap verdi.

ÖMER KÜÇÜK

Keleş, şöyle devam etti:

“Abdullah beye dargın değilim,Ömer ağabeyi de anlamış değilim, kendisi kırgın olduğunu söylüyor, neye kırgın olduğunu anlamadım. Tavırlarını anlamış değilim, Ömer Küçük sevecen bir insandır, ancak o havasından vazgeçmiş, sanki külhanbeyli havasına dönmüş, bir havalarda, tavrını anlamadım. En son Ankara’da birçay bahçesi açmıştı orada gördüm. Adaylığımın açıklanmasından bir gün önce. O akşamda orada ciddi bir siyasi konuşma geçmedi aramızda. Kendisi defaatle yanımızdakiler de şahitler, “Mehmetçim sürekli aday olamam için ısrar ediyorlar, bıktım bunlardan aday olmayacağım” dedi. Dedim kendi tercihindir, aday olur, olmaz kendi tercihi. Buna benzer bir şey söyledim. Ak parti Düzce’de güçlü. Her zaman yüzde 50’nin üzerinde oy aldı, bu seçimi de kazanacağımı ümit ediyorum. Düzceli hemşerilerimizin takdirine mazhar olup da. Düzceliler  böyle bir riski göze almazlar, Ak parti iktidarının nimetlerini göz ardı edemezler, belediye başkanı seçeceksek en iyi yapacak insanı seçmeliyiz. geçmişte yaptıklarımız şimdi yapacaklarımızın garantisidir.”

PROJELER

 Keleş, asar ve küçük melen kenarında da mega parklar oluşturulacağını söyleyerek, “Başladığımız bir proje var, asar suyunun rehabilitasyonu birazı ben birazı İsmail Bayram yaptı. Ancak etrafındaki parklar yarım kaldı. Derenin etrafı akvaryuma dönüşecek. Küçüksü köprüsünden Şakuş arasındaki büyük boşluğa kadar altı garaj olmak üzere tesis yapılacak. Etrafı çay bahçesi ve mükemmel bir düğün salonu olacak. Karaca deresi hala istenen ölçüde değil. Asıl bu şehrin 10- 20 sene sonra rekreasyon alanı olarak Küçük melen etrafında mega parklar inşa etmek istiyoruz. Edirne için Dedeağaç neyse Düzce için melen öyle olacak. Büyük çaplı piknik alanları oluşturacağız. Turizm mastır planı hazırlıyoruz, büyük bir kongre ve festival alanı yapmak istiyoruz. Yatırımcı bulacağız, belediyenin buna gücü yetmez. Her türlü fuar alabilecek bir alan olacak.”


salih duman / 09-01-2014 17:48:00

BENİM ANLAYAMADIĞIM BURADA KUZU OLAN SAYIN KELEŞMİ?YOKSA MİNARE GİDERKEN KILIFA İHTİYAÇ BİLE DUYMADIMI.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • GÜLDÜREN ANLAR
  GÜLDÜREN ANLAR
 • Tarihte DÜZCE
  Tarihte DÜZCE
 1. GÜLDÜREN ANLAR
 2. Tarihte DÜZCE
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • 12 OCAK 2015 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
  12 OCAK 2015 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
 • 05 OCAK 2015 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
  05 OCAK 2015 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
 • 29 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
  29 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
 • 22 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORU-YORUM PROGRAMI
  22 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORU-YORUM PROGRAMI
 • 08 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
  08 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
 • 01 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
  01 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
 1. 12 OCAK 2015 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
 2. 05 OCAK 2015 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
 3. 29 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
 4. 22 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORU-YORUM PROGRAMI
 5. 08 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
 6. 01 ARALIK 2014 DÜZCE TV SORUYORUM PROGRAMI
VİDEO GALERİ
YUKARI