Reklamı Geç
Reklam
 • Reklam
SAİM TUT, PARK İHALESİNİN İPTALİNE TEPKİ GÖSTERDİ

SAİM TUT, PARK İHALESİNİN İPTALİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Ak Parti kurucularından, eski il başkanı Saim Tut, İnönü Park ihalesinin iptal edilmesinin ardından veryansın etti.

12 Ekim 2017 - 12:00 - Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 12:11

Ak Parti kurucularından, eski il başkanı Saim Tut, İnönü Park ihalesinin iptal edilmesinin ardından veryansın etti.

Saim Tut, açıklamasında, “Ben Düzce'liyim.. Atalarım Osmanlının ilk dönemlerine bu bölgede yerleşmiş ve önemli işler yapmışlar... Yaşım kemale erdiğinde ben de katkı sağlamak istedim ülkeme ve siyasete girdim... Sonuçta 13 Milyon dolarlık aile servetimizi kaybettik ve başımıza gelmedik kalmadı.. Pişman mıyım? Bazen evet, bazen hayır.. AK Parti’nin kurucularından oldum, çeşitli boykotlara maruz kaldım ama hiç umursamadım, şimdi geldiğimiz noktada baktığımda; yok bu bizim kurduğumuz ve ülke barışı adına her türlü fedakarlığı yaptığımız parti değildir.. Bir kaç eski İmam Hatiplinin ''fıss fısss''larrla, yalandan kahramanlık hikayeleriyle el koyduğu, kendi aralarında bir şebekeye dönüşmüştür” dedi.

Saim Tut, şöyle devam etti:

Düzce Belediyesi'nin geçtiğimiz günlerde aylık 8.500 TL kira ödeyen İnönü Parkı işletmeciliğiyle ilgili yaptığı ihaleyi bir firmanın aylık 200.000 TL ile aldığını duymuştuk. Şu anki kiracının da 150.000 TL teklif verdiğini... Sonrasında mevcut kiracı Cahit Aydın yakın dostu Düzce Başsavcısını devreye sokarak bu ihale hakkında soruşturma açtırdığını da.. İyi de çiçeği burnunda Belediye Başkanı Dursun Ay'a ne oluyor da, bu ihaleyi iptal ediyor? Dursun bey, Sayın Başkanım, yarın kamuyu zarara uğratmaktan yargılanabilirsiniz... Bırakın savcılılık kendi işini yapsın, siz de kendi işinizi.. Heee sizi oralara getiren birilerine vefa borcu ödemek istiyorsanız lütfen bunu AK Partiye ve millete zarara vermeden yapınız.”

 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • eray
  11 ay önce
  ihale iptal edilmemiştir diyor yeni başkan ..ileri tarihe ertelenmiştir diyor.burda bi ayrıntı var..
 • Kerim
  11 ay önce
  Niye ertelenmiş açık usulle halkın önünde yapılan şeffaf bir ihale neden iptal edilir hemde sonuçta Düzce belediyesi adına bir kar sağlanıyorsa. İhaleyi iptal etmek belediyeyi zarara uğratmak değilmidir. Hemde yeni bir ihale ne zaman yapılacak yapılıncaya kadar yine Cahit mi işletecek yine eskisi gibi simit parasına mı kira ödeyecek. Birde ihale yapılmasına bir gün kala KELEŞ in gönderilmesi, ihaleden bir gün sonra savcılığın dosyaları isteyip ihaleyi iptal ettirmeleri bu gücü kim bunlara sağlıyor kuşkusunu akla getiriyor.Yazık Düzce me ki yazık.
 • Düzce 1
  11 ay önce
  Düzcelinin yararına olan bir işi kendi yandaşlarına vermeleri etik değil ozaman iptal ettilerse yeniden ihale yapsınlar parayı veren ihaleyi alsın birde oralar şahısların değil devletinde.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YILMAZ'DAN PUSULA'YA ZİYARET
YILMAZ'DAN PUSULA'YA ZİYARET
BOŞ SALONA KONUŞTU!
BOŞ SALONA KONUŞTU!