• Reklam
"SAHİ SEN KİMSİN" CUMA AKŞAMI SAHNELENECEK

"SAHİ SEN KİMSİN" CUMA AKŞAMI SAHNELENECEK

Denizatı Kadın Dayanışma “Sahi Sen Kimsin?” adlı tiyatro, 28 Haziran Cuma, 19: 30’da Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşacak.

27 Haziran 2019 - 13:51

Denizatı Kadın Dayanışma Derneği’nin Avustralya Büyükelçiliği hibe desteği ve Düzce Belediyesi katkılarıyla yürüttüğü “Bizim Senaryo” projesi kapsamında hazırladığı “Sahi Sen Kimsin?” adlı tiyatro, 28 Haziran Cuma, 19: 30’da Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluşacak.

Proje çerçevesinde, Denizatı Kadın Dayanışma Derneği bünyesinde 15 kadından oluşan bir tiyatro topluluğu oluşturuldu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk ÖZLÜ’nün, hazırlanan tiyatro gösterisinin her aşamasında Düzce’deki sivil toplum kuruluşlarının sosyal faaliyetlerine verdiği önemi göstermesi ve Düzce Belediyesi’nin projeye sağladığı ayni katkılar sayesinde verimli bir çalışma ortamı hazırlandı.

Organizasyonunu Konrapa Organizasyon ve Danışmanlık olarak Engin ÇAVUŞ’un üstlendiği proje kapsamında, topluluk üyelerine Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman İnceefe tarafından 64 saatlik bir tiyatro eğitimi verildi.

Oyunun yönetmenliğini üstlenen İnceefe'nin yanı sıra Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü Araştırma Görevlisi Pınar İnceefe dramaturg olarak, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Türkan Uçar dekor ve sahne tasarımcısı olarak, yine Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü’nden Hüseyin Tokyol ışık tasarımcısı olarak, Denizatı Kadın Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Necla Erdoğan ise teknik sorumlu olarak görev aldı.

Daha önce tiyatro metni yazma ya da oyunculuk konusunda deneyimi olmayan ve tamamı gönüllü kadınlardan oluşan tiyatro topluluğu, proje süresinde hem dramatik yazarlık hem de oyunculuğa ilişkin deneyim kazandı. Topluluk tarafından, toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek ve Düzce’de kadına yönelik şiddetin azaltılmasına yönelik farkındalık oluşturmak üzere kaleme alınan  “Sahi Sen Kimsin?” ‘nin yerelde ses getirmesi bekleniyor.

Denizatı Kadın Dayanışma Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Vahide Aksan, Avustralya Büyükelçisi Marc Iııdm Brown'un da katılacağı tiyatro gösterisi yarın akşam sahnelenecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE SULAR KESİLECEK
DÜZCE'DE SULAR KESİLECEK
HAVAİ FİŞEK FABRİKASINDA PATLAMA
HAVAİ FİŞEK FABRİKASINDA PATLAMA