Reklam
SAĞLIK İÇİN YÜRÜDÜLER

SAĞLIK İÇİN YÜRÜDÜLER

İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş günü etkinlikleri kapsamında ‘‘Harekete Çocuklukta Başla Sağlıklı Yaşa’’ temasıyla yürüyüş düzenlendi.

03 Ekim 2019 - 15:53 - Güncelleme: 03 Ekim 2019 - 16:01

İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş günü etkinlikleri kapsamında ‘‘Harekete Çocuklukta Başla Sağlıklı Yaşa’’ temasıyla yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüş programına Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Kamu Kurum Temsilcileri, Düzce Belediyesi Bando Ekibi, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri, sağlık yönetici ve personellerimiz ile vatandaşlar katıldı.

Düzce Belediye önünden başlayan yürüyüş programı Düzce Anıtpark meydanında sona erdi. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, günümüzde fiziksel aktivite konusunda toplumun bilgi düzeyinin yetersiz olması, fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını artıran önemli nedenlerden biri olduğunu, bu hastalıklar için bir risk faktörü olan hareketsizlik de dünya genelindeki ölümlerin dördüncü önde gelen risk faktörü olarak belirlendiğini belirtti.

Fiziksel aktivite alışkanlığının kadın-erkek genç-yaşlı her yaştaki bireye kazandırılmasının özellikle kronik hastalıkların görülme sıklığının azaltılması noktasında önem arz ettiğini belirten Yılmaz, yürüyüş programının vatandaşların fiziksel aktivite alışkanlığı bilincinin kazandırılması ve obezite ile mücadelede farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlendiklerini söyledi.

Yürüyüş programının ardından Düzce Anıtpark Meydanı’nda Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekiplerince stand açılarak ‘‘1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında çocuğun gelişimi için en iyi besinin anne sütü olduğu ve 2 yaşına kadar annenin çocuğunu emzirmenin teşvik edilmesi gerektiği, fiziksel aktivitede egzersizin önemi konularında bilgilendirmelerde bulunuup, Vücut Analiz Ölçümü ve Karbonmonoksit Ölçümü gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında Meme Kanserine dikkat çekmek amacıyla pembe balonlar uçuruldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DENETİMLİ SERBEST GENÇLERE 'OYUN'
DENETİMLİ SERBEST GENÇLERE 'OYUN'
RAFTİNGDE DÜZCE RÜZGARI
RAFTİNGDE DÜZCE RÜZGARI