Reklam
REGAİB KANDİLİ MÜBAREK OLSUN
Reklam

REGAİB KANDİLİ MÜBAREK OLSUN

İslam aleminde rahmeti ve bereketi bol üç ayların habercisi kabul edilen Regaib Kandili mübarek gecelerin ilkidir.

27 Şubat 2020 - 13:20 - Güncelleme: 27 Şubat 2020 - 13:27

İslam aleminde rahmeti ve bereketi bol üç ayların habercisi kabul edilen Regaib Kandili mübarek gecelerin ilkidir.

Bu itibarla bu gecede yapılacak dua ve ibadet, günahların affına vesile olacaktır. Peygamber Efendimiz (sav) bu gecede yapılan duaların kabul olacağını şu hadis-i şeriflerinde bizlere bildirmiştir. "Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri dönmez, kabul olunur. Bu geceler Recep’in ilk Cuma gecesi, Şaban’ ın yarısında bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban Bayramı geceleridir."

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’in Regaip Kandili mesajı şöyle;

 “Kainata rahmet olarak gönderilen, sevgililerin en sevgilisi, insanlığın iftiharı, doğruluğun simgesi, Rabbimizin insanlığa en büyük merhametinin neticesi Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın ruhaniyetinin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecenin tüm Müslüman alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum."

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Regaib Kandili mesajı şöyle;

“Regaib; rahmeti ve bereketi bol üç aylara girdiğimizin habercisi, lütuf ve keremin üzerimize yağdığı mübarek bir gecedir. Yüce Allah, bu geceyi dualarımızla, günahlarımızdan arınarak geçirmeyi bizlere nasip etsin. Bu vesile ile mübarek üç ayların ve Regaib Kandilinin milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”

5.Bölge Birliği Ve Düzce Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı’nın Regaib Kandili mesajı şöyle;

“Bu özel gecelerin günahlarımız için bağışlanma, hastalarımız için şifa, dertlerimiz için deva, gönüllerimiz için huzur, tüm insanlar için barışa vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Regaib Kandilini tebrik ediyor, esnafımıza bereket ve hayırlı kazançlar , tüm İslam alemi ve insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum”

Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar’ın Regaib Kandili mesajı şöyle;

“Rahmetin, bolluğun, bereketin, yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı üç ayların habercisi Regaip Kandiline ulaşmanın Milletçe sevincini yaşamaktayız.

“Arzulamak” ve “meyletmek” kavramlarını barındıran Regaip Gecesinin tüm inananları iyiye, güzele, hakka ve hakikate meyletmesi dileğiyle aziz Milletimizin kandilini kutluyor, bu gecenin tüm insanlığa barış ve huzurlar getirmesini; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyoruz.”

İl Özel İdaresi Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal’ın Regaib Kandili Mesajı şöyle;

“Rahmet ve bereket ayları olan Üç Ayların başlangıcını müjdeleyen, Regaib Kandili'ne kavuşmanın  mutluluğu içerisindeyiz. Bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Böylesi günler kalplerimizi sevgiyle dolduran, birbirimize hoşgörülü ve saygılı olmamız gerektiğini bizlere hatırlatan, kardeşlik, arkadaşlık, yardımlaşma gibi duygularımızı artıran ve biz kullarını Allah’a yakınlaştıran günlerdir. Bu gün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle bu mübarek iklimin ilk gecesi olan Regaib Kandili ve üç ayları başta milletimiz olmak üzere İslam âlemine barış ve huzur getirmesini, milli birliğimizin güçlenmesine vesile olmasını rabbimizden niyaz ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE YÜZDE 98 ARTIŞLA İKİNCİ OLDU
DÜZCE YÜZDE 98 ARTIŞLA İKİNCİ OLDU
KORONA DÖNEMİNDE ZEKATINIZI VEREBİLİRSİNİZ
KORONA DÖNEMİNDE ZEKATINIZI VEREBİLİRSİNİZ