Reklam
PARK İHALELERİ İPTAL

PARK İHALELERİ İPTAL

Düzce Belediye Başkan Dursun Ay, yetkisini kullanarak park ihalelerini iptal etti.

08 Haziran 2018 - 13:57 - Güncelleme: 08 Haziran 2018 - 14:29

Düzce Belediye Başkan Dursun Ay, yetkisini kullanarak park ihalelerini iptal etti.

İki hafta önce yapılan Avni Akyol ve İnönü Parkı’ndaki sosyal tesislerin kiraya verilmesiyle ilgili ihaleler astronomik fiyatlarla sonuçlanmıştı. Günün şartlarına ve tesislerden elde edilmesi tahmin edilen gelirlere uygun olmayacak ölçüde oluşan şişkin kira bedellerinin yanı sıra, ihaleleri kazanan firmaların sosyal tesisleri amacına uygun şekilde işletemeyecekleri yönünde oluşan kanaat sebebiyle ihaleler iptal edildi.

Belediye Başkanı Dursun Ay, park ve sosyal tesisleri belediye olarak farklı formüller bulunarak halkın kullanımına açık hale getireceklerini, bu yönde bir düzenleme yapacaklarını söyledi.

Belediye konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "

"Mülkiyeti Düzce Belediyesinde bulunan, işletmesi uzun zamandır müstecir tarafından yürütülen İnönü ve Avni Akyol parkları için yapılan ihalelerde ortaya çıkan sonuç tüm Düzcelilerin malumudur. Bir ticarethane olmayan, sosyal yaşam merkezi olması gereken parkların durumu ve vatandaşların en verimli şekilde faydalanması için sağlanacak donatıların temini konusunda Düzce Belediyesi her zaman hassas davranmış, park işletmecilerini yakından takip etmiştir.  Bu uygulamada da esas amaç; Düzce halkının kendi öz malı olan parklarını beklediği ve talep ettiği şekilde kullanabilmesini sağlamaktır. Düzce Belediyesi tarafından işletme bütünlüğünün sağlanması ve yalnızca vatandaş odaklı hizmetin sunulması amacıyla birer sosyal tesise dönüştürülecek parklarda; cüzi fiyatlı yeme-içme alanları, vatandaşların boş vakitlerini değerlendirebilecekleri alanlar, sosyal ve eğitici faaliyetlerin yapılabileceği imkanların oluşturulması sağlanacaktır. Bu sebeple parklar üzerinde yapılan ihalelerin iptal edilmesine ve işletme hakkının da tamamen Düzce Belediyesine devredilmesine karar verilmiştir. Ailelerin, gençlerin ve çocukların huzurlu vakit geçireceği bir ortam oluşturulması, İnönü ve Avni Akyol parklarının Düzce Belediyesi işletmesi ve denetimi altında daha güvenilir, yaşanabilir ve kullanılabilir bir hale getirilmesi en kısa süre içinde sağlanacaktır." dedi. 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'NİN TEK VEKİLİ ÜMİT YILMAZ MI?
DÜZCE'NİN TEK VEKİLİ ÜMİT YILMAZ MI?
KANO TAKIMI YENİDEN ŞAMPİYON
KANO TAKIMI YENİDEN ŞAMPİYON