Reklam
ÖZLÜ EL YÜKSELTTİ, PİYASA BORCUNU 19 MİLYONA ÇIKARDI!

ÖZLÜ EL YÜKSELTTİ, PİYASA BORCUNU 19 MİLYONA ÇIKARDI!

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, piyasaya olan borç miktarının 19 milyon liraya ulaştığını söyledi.

29 Kasım 2019 - 15:12

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, kendinin 6 aylık döneminde piyasaya olan borç miktarının rekor düzeyde arttığını açıkladı.

Damla Gazetesi'nde yayınlanan habere göre, Özlü belediyenin piyasaya olan borç miktarının 19 milyon liraya ulaştığını söyledi.

Haber metninde şu ifadeler kullanıldı:

"Belediyenin piyasaya olan borçlarının 19 Milyon arttığını açıklayan Dr. Faruk Özlü, para ödenemediğini, bankalar tarafından adeta kenetlenmiş durumda olduklarını söyledi. Belediyenin bankalardan başını kurtaramadığı için piyasa borçlarının arttığını söyleyen Başkan Özlü, “Belediyenin piyasaya borcu artıyor, toplam borcu azalıyor. Bankalara olan borcumuz 72’ den 90’a çıktı. Ben göreve başladığımda piyasadan 69 Milyon alacağımız, 72 milyon da piyasaya borcumuz vardı. 72 milyon borcumuz 90 oldu. 69 milyon TL olan piyasadan alacağımız da 85 Milyon oldu. Aşağı yukarı başa baş bir durum söz konusu” dedi.

Pusula, yayınladığı haberle Özlü döneminin ilk 6 ayında piyasa borcunda 17,5 milyon lira ile rekor kırıldığını gündeme getirmiş, belediye yönetimi ise bu haber üzerine açıklama yapmış, açıklamada bilgi kirliliği oluşturularak ve haber konusu amacından saptırılarak algı operasyonu yapılmak istenmişti.

 

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Abdulhamıt HAN
  2 hafta önce
  Bunlar yoldan çıktı mılletıde beledıyeyıde devletıde bıtırdıler.
 • A.Rıza ÖZÇELİK
  2 hafta önce
  Bence bu para 6 ayda toplanır ve kar a bile geçilir müteşebbis ve korkusuz bir kişi lazım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARAFTARLAR DÜZCESPOR'U İZMİR'DE YALNIZ BIRAKMAYACAK
TARAFTARLAR DÜZCESPOR'U İZMİR'DE YALNIZ BIRAKMAYACAK
YILLAR SONRA YENİDEN BİRLEŞME KARARI ALDILAR
YILLAR SONRA YENİDEN BİRLEŞME KARARI ALDILAR