Reklamı Geç
Reklam
OKUL BİLMECESİ

OKUL BİLMECESİ

Azmimilli İlkokulu’nun yerine yapılması planlanan Düzce Valiliği Protokol Binası siyasileri ikiye böldü. AK Parti projeyi desteklediğini belirterek, hayata geçirileceği tarihi verirken, MHP ve Türk Kamu Sen projeye tepki gösterdi. 

10 Eylül 2018 - 11:34 - Güncelleme: 10 Eylül 2018 - 11:51

Azmimilli İlkokulu’nun yerine yapılması planlanan Düzce Valiliği Protokol Binası siyasileri ikiye böldü. AK Parti projeyi desteklediğini belirterek, hayata geçirileceği tarihi verirken, MHP ve Türk Kamu Sen projeye tepki gösterdi. 

AZMİMİLLİ OKULUNUN YAPIMINA EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ SONUNDA BAŞLANACAK”

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Azmimilli Mahallesinde bulunan tarihi ilkokulun, mahalle sakinlerini rahatsız etmeyecek şekilde bir çalışmayla yapılacağını söyledi.

Keskin, Azmimilli okulunun bulunduğu bölge ile ilgili açıklamalarda bulundu.

1999 yılında yaşanan iki depremin ardından hasar görmesi üzerine yıkılan Azmimilli Mahallesinde ki tarihi ilkokulun yeniden yapılarak eğitim öğretime kazandırılması için orada bulunan yapının yıkılması gerektiğini dile getiren Keskin, “Burası SİT alanı. Eskisi gibi olabilmesi için projemizi hazırladık ve Kültür Bakanlığımız nezdinde izinlerini ve parasını alarak ihale yapılmasını sağladık” dedi.

Keskin, 2018-2019 eğitim öğretim yılının yaklaşması dolayısıyla mevcut yerde eğitimlerini gören öğrenciler ve ailelerinin mağdur olmamaları için çalışmaların daha sonraya bırakılmasını uygun gördüklerini de sözlerine ekleyerek, “Orada yapılacak yapının Azmimilli halkımızı rahatsız etmeyecek şekilde olmasını istiyoruz. İnşallah eğitim döneminin ardından çalışmalar bir an önce başlayacak ve bitirilecek. Çocuklarımız da aslına göre yapılacak olan bu tarihi okulda eğitimlerine devam edecekler” şeklinde konuştu.

BİR KAÇ KİŞİ İÇİN KEYFİ UYGULAMADIR”

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, açıklamasında Azmimilli İlkokulu’nun yerine yapılması planlanan Valilik Protokol Binası’nın Düzce’yi yönetenlerin keyfi uygulaması olduğunu belirterek; “Maalesef son aldığımız duyumlar Düzce nin şehir hafızası olan ve kimliğini yansıtan önemli bir eseri olan tıpkı Düzce Lisesi’nde olduğu gibi Azmimilli İlkOkulu’nun Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve bazı çevreler tarafından taşınılması ile alakalıdır. Bizim bu konudaki tavrımız Düzce halkı ile aynı yönde ve açıktır. Azmimilli İlköğretim Okulu, tarihsel dokusuna bağlı kalınarak aynı yere yapılması ve aynı amaçla kullanılarak ülkemizi ve Düzce’mize ileride büyük hizmetleri olacak çocuklarımızın bu okuldan yetişmesidir. Düzce’nin kaderini ve kimliğini geçici görevlerle Düzce’de bulunan kişilerin Düzce halkını hiçe sayarak yaptığı uygulamalara bırakmak biz Düzceli MHP’lilere asla ve kata yakışmaz. Bu konuda sessiz kalamayız sessiz çoğunluğun çığlığı olmadan duramayız ve bir kaç kişinin keyfi uygulamalarına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Kuvvetimizi düzce halkından aldığımızı bilmenizi isteriz” ifadelerine yer verdi.

DAYATMACILIKTIR”

Türk Kamu Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı İsmail Şişman ise; açıklamasında daha sert bir üslup kullanarak sorumsuzluk olduğunu dile getirdi. Yapılacak binanın ise ben yaptım oldu dayatmacılığı olduğunu belirtti. İsmail Şişman; “Düzce'nin her konuda olduğu gibi eğitim konusunda da geçmiş hafızasını silmeye çalışmak tek kelime ile SORUMSUZLUKTUR. Peki ne yapılmalıydı? Sorumluluk makamında olan Mülki İdareciler ve İktidar partisinin siyasi temsilcileri, Düzce'nin geleceğini planlarken bu sorumluluklarının gereğini bilinçli bir şekilde yerine getirmelidir. Azmimilli İlkokulu Binası aynı yerine ve tarihi dokusuna uygun olarak yeniden ve acilen yapılmalıdır. Tek çözüm budur. Prefabrik bir okulun 18 yıl bekletilmesinin ayıbı ancak bu şekilde örtülebilir. Ayrıca ekonomik sıkıntıların olduğu bu dönemde yeni bir Valilik binasına ihtiyaç var mıdır? Düzce kamuoyu bu tarihi hatayı yapanları asla unutmayacak ve affetmeyecektir. Unutulmamalıdır ki Ülkemizin bugün içinde olduğu zor ve meşakkatli günlerin yegane sorumlusu bu BEN YAPTIM OLDU dayatmacılığıdır” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALİ DİLBER'DEN CUMHURBAŞKANI KORUMALARINA TEPKİ
ALİ DİLBER'DEN CUMHURBAŞKANI KORUMALARINA TEPKİ
KANSERE FARKINDALIK EĞİTİMİ
KANSERE FARKINDALIK EĞİTİMİ