Reklam
MÜFTÜ, İMAM BÖYLE YAPARSA, CEMAAT...

MÜFTÜ, İMAM BÖYLE YAPARSA, CEMAAT...

Düzce'nin ilçelerinde yaşanan sel felaketiyle Türkiye ilgilenirken, Düzce Müftülüğü ve cami imamlarının olaya duyarsız kalması dikkat çekti.

19 Temmuz 2019 - 14:02

Düzce'nin ilçe ve köylerinde yaşanan sel felaketine Düzcü Müftülüğü ile cami imamları sessiz kaldı.

Bölgede yaşanan sel afeti yüzlerce vatandaşı mağdur etti, 7 kişinin akibeti belli değil. Devletin tüm kurumları sel bölgesine akın ederken, devlet adamları ve bürokratlar afetzedelerin yaralarını sarmaya çalışırken, Düzce Müftülüğü olaya duyarsız kaldı.

Düzce'nin camilerinde cuma hutbesinde mimbere çıkan imamlar, cuma namazı ve hutbe dinleme usulüne ilişkin mesajlar verdiler. Hutbenin sonunda camilere para yardımı talebinde bulunuldu.

Müftülüğün ve cami imamlarının yaşanan sel felaketine duyarsız kalmaları, sanki bölgede afet yaşanmamış ve vatandaşlar mağdur olmamış gibi ülke çapındaki bu olayı görmezden gelmeleri tepki çekti.

Türkiye'nin her köşesinden geçmiş olsun mesajları yağarken, Düzce Müftüsü Hüseyin Can'ın olayı duyarsız kalması, üstüne üstlük camilerde afetle ilgili imam ve vaizlerin tek söz etmemesi, "Böyle müftü, imam olursa, cemaat ne yapmaz" eleştirisine yol açtı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR, YOMRA MAÇINDA 3 PUAN HEDEFLİYOR
DÜZCESPOR, YOMRA MAÇINDA 3 PUAN HEDEFLİYOR
11 AYDA 430 CAN!
11 AYDA 430 CAN!