Reklam
  • Reklam
MİLLİ OYUNCAK İÇİN BİR ADIM DAHA
Reklam

MİLLİ OYUNCAK İÇİN BİR ADIM DAHA

Düzce Üniversitesi, Milli Oyuncak projesine yönelik yapılması planlanan çalışmaların görüşüldüğü toplantıya ev sahipliği yaptı.

22 Kasım 2017 - 16:47

Milli yerli ve evrensel oyuncak üretilmesi sürecinin önemli aktörlerinden olan Düzce Üniversitesi, Milli Oyuncak projesine yönelik yapılması planlanan çalışmaların görüşüldüğü toplantıya ev sahipliği yaptı.
Toplantının açılışında konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce ilinde Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi kurulması sürecinde Düzce Üniversitesi’nin, milli, yerli ve evrensel oyuncak üretimine akademik kadro, laboratuvar ve alt yapı olanaklarıyla katkı sunmak istediğini ifade etti. Şu an Ar-Ge Proje Pazarı hazırlık çalışmaları ile sürecin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü söyleyen Rektör Çakar, tüm paydaşlarla nesilden nesile aktarılacak, kültürümüzün gelişmesine katkı sağlayacak, çocukları geleceğe hazırlayan milli ve evrensel değerleri taşıyacak oyuncaklar üretilmesini hedeflediklerini dile getirdi. 
Oyuncak üretiminde ahşabın en önemli öncelikleri arasında yer aldığını belirten Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, tasarımdan işlevselliğe, üretimden eğitime kadar tüm aşamalara önem verdiklerini sözlerine ekledi. 
Toplantının ardından konuk heyet ve Düzce Üniversitesi öğretim üyeleri, Düzce Organize Sanayi Bölgesinde ahşap oyuncak üreten bir firmayı ziyaret ederek firma yetkilileri ile görüş alışverişinde bulundular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KURBANLIK YERİNE KENDİLERİNİ KESTİLER
KURBANLIK YERİNE KENDİLERİNİ KESTİLER
VALİ ATAY'IN BAYRAM MESAİSİ
VALİ ATAY'IN BAYRAM MESAİSİ