Reklamı Geç
Reklam
MHP KANADINA YÜKLENDİ!

MHP KANADINA YÜKLENDİ!

MHP tarafından “fındık konusu araştırılsın” önerisinin reddedilmesi ile ilgili konuşan İYİ Parti Sözcüsü Tacettin Akman, "asıl düşündürücü olan ise MHP kanadının serzenişidir. Düzce’de milletvekili seçim çalışmalarında bize oy vermiyorsanız AK Parti’ye oy verin diyenlerin bugün AK Parti milletvekillerinden şikayetçi olmaya hakları var mıdır?" dedi.

26 Ekim 2018 - 11:07 - Güncelleme: 26 Ekim 2018 - 11:19

MHP tarafından “fındık konusu araştırılsın” önerisinin reddedilmesi ile ilgili konuşan İYİ Parti Sözcüsü Tacettin Akman, "asıl düşündürücü olan ise MHP kanadının serzenişidir. Düzce’de milletvekili seçim çalışmalarında bize oy vermiyorsanız  AK Parti’ye oy verin diyenlerin bugün AK Parti milletvekillerinden şikayetçi olmaya hakları var mıdır?" dedi.

İYİ Parti Düzce İl Başkanlığı, partinin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri parti binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “İYİ Parti bir cesurlar hareketidir. İlkelerimiz ışığında, Devletimiz ve Milletimiz adına; Cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak için Çağdaş medeniyeti yakalamak için Sevgi ve saygı dilini hakim kılmak için Parlamenter sistemi yaşatmak için Denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığını kurmak için Fırsat eşitliği sağlamak için Mülkiyet hakkını korumak için  İnançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak için Bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak için  Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmek için kurulan bir partidir” dedi.

MHP tarafından “fındık konusu araştırılsın” önerisinin reddedilmesi ile ilgili konuşan İYİ Parti Sözcüsü Tacettin Akman, şunları söyledi:

MHP gurubunun meclis oturumunda  “fındık konusu araştırılsın” önergesi iktidar partisinin hayır oyu vermesiyle ret edilip alkışlanarak bir zafer edasına  dönüştürülmesi son derece üzücüdür. İçlerinde Düzce vekilleri Ayşe Keşir ve Fahri Çakır’ında bulunduğu AK Parti vekillerinin ve teşkilat yöneticilerinin savunması  ise daha da düşündürücüdür.

Asıl düşündürücü olan ise MHP kanadının serzenişidir. Düzce’de milletvekili seçim çalışmalarında bize oy vermiyorsanız  AK Parti’ye oy verin diyenlerin bugün AK Parti milletvekillerinden şikayetçi olmaya hakları var mıdır?

Fındık üreticileri hiç merak etmesin iyi parti olarak bu işin peşini bırakmayacağız.

Her seçim dönemi öncesinde diğer tarım ve hayvancılık üretiminde bulunan  çiftçilerde  olduğu gibi fındık üreticilerine de  iktidar  partisi  vaat ettiklerinin  hiçbirini yerine  getirmediğine tanık olmaktayız. 

Bugün fındık  fiyatlarındaki durum  bunun en büyük delilidir.

Genel başkan Meral Akşener’in fındıkla ilgili, 7 maddelik çağrısını paylaşan Akman,  maddelerin yerine getirilmesi halinde Karadeniz insanının nefes alacağını kaydederek şöyle konuştu;

“Bunlar yapılırsa, Karadeniz'de üretilen fındığın fiyatını, ta Hamburg'dan belirleyen kodamanlar rahatsız olur. Başta Düzce olmak üzere Karadeniz insanımız nefes alır. Zenginleşir. Kendi ürününün fiyatını da, Türkiye belirler”

Meral Akşener’in fındıkla ilgili 7 maddelik çağrısı şöyle;

1. Fındık, "Stratejik ve Millî" bir ürünümüzdür. Türk fındığı ve üreticisinin korunması devlet politikası olarak benimsenmelidir.

2. Lisanslı depoculuk ve ürün borsaları geliştirilip, stoklu çalışma imkanı sağlanmalıdır.

3. Fiskobirlik rehabilite edilmelidir.

4. Bölgede, fındığa dayalı gıda sanayisine teşvik verilmelidir.

5. Enflasyona rağmen, 4 yıldır dönüm başına 170 TL olarak ödenen alan bazlı destekler 200 TL'ye çıkarılmalıdır.

 6. Üreticiye fındık alım garantisi verilmelidir.

7. Fındık için kilo alım fiyatı, 10 lira maliyet ve 5 lira da refah payıyla, toplam 15 lira olmalıdır.

Bunlar yapılırsa, Karadeniz'de üretilen fındığın fiyatını, ta Hamburg'dan belirleyen kodamanlar rahatsız olur. Başta Düzce olmak üzere Karadeniz insanımız nefes alır. Zenginleşir. Kendi ürününün fiyatını da, Türkiye belirler...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Edip Sanc
    5 ay önce
    Millete akıl vereceğinize perişan ettiğiniz mülk sahibine çözüm arayın.Partinizin kira borcunu ödeyin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇOCUK İZLEM MERKEZİ KURULUYOR
ÇOCUK İZLEM MERKEZİ KURULUYOR
RAMAZAN'IN MÜJDECİSİ
RAMAZAN'IN MÜJDECİSİ