Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
KÖPEK BARINAĞI İSYANI!

KÖPEK BARINAĞI İSYANI!

​​​​​​​CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Kabalak köyü yakınlarında yapılmasına karar verilen köpek barınağı ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Tanal, “Yer seçimi yanlış, içme suyu kirlenecek. Köpek barınağı ihalesi şeffaf değil. Şeffaf olmayan ihalede hırsızlık vardır” dedi.

14 Nisan 2018 - 15:47

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Kabalak köyü yakınlarında yapılmasına karar verilen köpek barınağı ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Tanal, “Yer seçimi yanlış, içme suyu kirlenecek. Köpek barınağı ihalesi şeffaf değil. Şeffaf olmayan ihalede hırsızlık vardır” dedi.

Boğaziçi beldesi Kabalak köyü yakınlarında kurulacak olan köpek barınağına ilişkin bölge halkının tepkisi artarak devam ediyor.

Kabalak köyü ve çevresinde yaşayan köylüler, köpek barınağı yapımına şiddetle itiraz ediyorlar. Köpek barınağının içme suyunu, kestane ve fındık alanlarına, arıcılığa zarar vereceğini, barınaktan yayılacak pis kokunun kirliliğe yol açacağını ifade eden vatandaşlar, siyasilere ateş püskürüyorlar.

Bölgeye gelen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, köpek barınağı işinden pis kokular geldiğini iddia ederek, “Barınağın yer seçimi yanlış, çünkü içme suyu kaynaklarına çok yakın. Ayrıca, barınakla ilgili yapılan ihale şeffaf değil. Şeffaf olmayan işlerde hırsızlık vardır. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

CHP heyetinin yanı sıra İYİ Parti, Düzce Barosu ve diğer bazı sivil toplum kuruluşları da bölge sakinlerine destek oldular.

Bu arada, bölge halkının temsilcilerinden oluşan bir grup, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ankara’da ziyaret ederek destek istediler. Kılıçdaroğlu, sorunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

BAKANA TEPKİ

Köpek barınağı ile ilgili eleştirilerini ve tepkilerini sürdüren vatandaşlar, en fazla tepkiyi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye gösteriyorlar.

Faruk Özlü’nün, köpek barınağını müjde olarak lanse ettiğini ifade eden vatandaşlar, “Sayın bakana inandık, seçimlerde büyük destek verdik. Verdiğimiz desteğin karşılığında bize köpek barınağını layık gördü. Bakan Özlü, doğduğu Çilimli’ye barınak yapsaydı. Bu barınak buradan kalkmadığı müddetçe Bakan Özlü’ye hakkımızı helal etmeyeceğiz” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • KABALAKLI
    11 ay önce
    YÜKLENİCİ FİRMA ADI ALTINDA GÖZDE ALÇI YAZMIŞLAR AHMET MUTLU NİYE YAZMIYOR İHALEYİ ALAN O DEĞİLMİ TAŞÖREN ETMİŞ PARAYI İNDİRMİŞ NE BÜYÜK ADAMSIN MUTLU KENDİ KÖYÜNE İHANET DEMEKKİ HAK ETMİŞİZ.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MUZAFFER YİĞİT GÖNÜLLERİ FETHETTİ
MUZAFFER YİĞİT GÖNÜLLERİ FETHETTİ
"VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRDİK"