• Reklam
KONURALP VE ASAR SUYU İÇİN 2,5 MİLYON HİBE

KONURALP VE ASAR SUYU İÇİN 2,5 MİLYON HİBE

Düzce Belediyesi, Konuralp antik kent ve Asar suyu rekreasyonu için toplam 3,5 milyon lira hibe aldı.

08 Ağustos 2019 - 13:01

Düzce Belediyesi, Asar Deresi ve çevresinde yapılacak rekreasyon alanı için 2 Milyon TL, Konuralp Tarihi Alan Projesi için ise 1,5 Milyon TL hibe desteği aldı. 

Proje kapsamında Asar ve Karaca dereleri Melen Su Park ile birleştirilerek 16 kilometrelik su ve yeşil koridor oluşturulacak. Ayrıca proje kapsamında dere kenarlarında sosyal yaşam alanları, spor alanları, yeşil alanlar, dinlenme alanları, yaya ve bisiklet yolları yapılacak. Kısa süre içinde fizibilite çalışmaları başlayacak proje için ulusal düzeyde yarışma düzenlenerek ve uygulama etaplar halinde hayata geçirilecek.

Konuralp'e 1,5 Milyon TL

Konuralp'in turizme kazandırılması, sahip olduğu potansiyelin doğru işlenerek yerli ve yabancı turizme ulaştırılması adına başlatılan çalışmaların devamı niteliğinde hazırlanan proje için de kaynak sorunu ortadan kalktı. Tarihi 2000 yıl öncesine dayanan Konuralp için ilk olarak "Tarihi Konuralp Bölgesi Yönetim Ofisi" kurularak bölgede yapılacak çalışmaların planı oluşturuldu. Bölgede yapılacak kalkındırma çalışmalarına kaynak olarak hibe edilen 1,5 Milyon TL sokak sağlıklaştırma, cephe düzenlemeleri, restorasyon, turizm yatırımlarının desteklenmesi ve Tarihi Roma Köprüsünün ortaya çıkarılmasında kullanılacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • A.Rıza ÖZÇELİK
    10 ay önce
    haziran 2014 Zamanın belediye Başkanı bir araç alıyor 650 bin TL ye o zamanki kurdan ( EUR/TRY 1 EURO 2.9070 2.9122 2.9050 2.9166) yani yaklaşık 220 bin euro yapıyor. şimdi 220 bin euro kaç para yapıyor ve geldiğini söyleyip reklamını yaptığınız para ne kadar. Komik bir yönetim şekli adam gelmiş hanedanlığını kurmuş harvurup harman savurmuş sen burdan koca dereleri ıslahı için paraları anlatıyorsun. Devrik Başkan yerine geçen vatandaşın har vurup harman savurduğu paraları sormadan orada oturmaman lazım bu memleket seni oraya hesap sor diye getirdi ama sende bir şey yapamıyorsun. BİRİLERİNE HESAP SORMAYA BAŞLADIĞINDA HABER OLARAK YAYINLAT,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALKOL VE SİGARAYA ZAM
ALKOL VE SİGARAYA ZAM
KORONADA SON DURUM
KORONADA SON DURUM