Reklam
 • Reklam
KELEŞ’TEN ÖZLÜ’YE ÇOK SERT SÖZLER

KELEŞ'TEN ÖZLÜ'YE ÇOK SERT SÖZLER

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, belediye başkanlığı döneminde yaşanan ve kamuoyuna yansıyan olayların perde arkasını anlattı.

17 Ekim 2018 - 15:38 - Güncelleme: 17 Ekim 2018 - 15:48

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, belediye başkanlığı döneminde yaşanan ve kamuoyuna yansıyan olayların perde arkasını anlattı.

Düzce TV’de programa katılan Keleş, Faruk Özlü ile yaşadıklarına paylaştı.

Özlü’yü çok eskiden beri tanıdığını, milletvekili seçildikten sonra çok değiştiğini ifade eden Keleş, şöyle devam etti:

“Kendisinin milletvekili seçilmesi için çok gayret gösterdim, ama milletvekili olduğu gün başka bir tip adam oldu.  Mesela tutturdu bana birifing vereceksiniz diye. Valiyle set kavgalar yaptılar. Bu konuda haksız olduğunu kendisine söyledim. Güçler dengesi var, vali, belediye başkanı ve milletvekilleri arasında bir ast üst ilişkisi yoktur. Tabi ki, biz milletvekillerine bilgi veririz, ama bunun kuralları vardır. Öyle oturacaksınız karşıya, öyle hadsizce birifing istenmez. Mesela, bir gün sekreterim odama girdi, (efendim, Faruk beyin sekreteri aradı, konu başlıklarını verdi, şu gün gelip birifing alacakmış, başkan yardımcılarınız da yanınızda olacakmış) dedi. Sen bakan değilsin, milletvekilisin. Bu kadar densiz, bu kadar hadsiz, bu kadar yakışıksız, sen de kimsin dercesine, benden başka hiç kimseyi tanımam der gibi.. Sen milletvekilisin milletvekilliğini yaparsın. Ben sana soruyor muyum, Ankara’da ne iş yapıyorsun, kimlerle görüşüyorsun, hangi konular üzerindesin diye, sormam. Sen de belediye başkanına soramazsın. Aynı şeyi valiye, jandarma komutanına, emniyet müdürüne de yaptı. Vali müsaade etmedi, ben de itiraz edince, bu sefer aşağıdakilere gidip cebren yapacaksınız şeklinde, arkasına il başkanı ve diğer vekilleri de aldı. Aslında kendisine çok yanlış yaptırıldı, sonunda gördünüz işte, sonu ne oldu?”

Keleş, kendisinin görevden alınmasında bazı siyasetçilerin de payı olduğunu vurgulayarak şöyle dedi:

“Zannediyorlar ki, Reis Keleş’e çaktı tokadı, buradan gönderdi, cezalandırdı. O’nun huyu bu, kavga varsa iki tarafı da cezalandırıyor. Ne oldu Fevai Arslan da gitti, Faruk Özlü de gitti, bunların genel merkezdeki uzantıları vardı, onlar da gittiler. Hatta yereldeki taşeronları da..”

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Hüseyin Alemdar
  3 ay önce
  Sayın bakan belediye başkanı adayı diyorum eski başkan ın ruhu duydu herhalde eskiler eskir bizde kenarda durur sonra yok olurlar
 • asker61
  3 ay önce
  Sayın mehmet keleş beyefendi rahmetli Avni Akyol,dan sonra ilimizden bir vekilimiz bakanlık aldı ve hemde adam gibi bir adama o görev tevdi edildi çok çok övünmemiz gerekirken sizler dahi bu çok değerli insanla uğraşıyorsunuz ve ben gittiysem oda gitti diyorsunuz ama şunu bilinki sayın dr.faruk özlü gitmedi ilimize yapılacak yatırımlar gitti düzce kaybetti.
 • sedat şengül
  2 ay önce
  çüşünüz çüşşşş..yağdanlık yok boş kova şuanda..
 • Düzceli
  3 ay önce
  Keleş sende başkan olduktan sonra çok değiştin saygıdeğer Şaban hocanın oğlu Mehmet keliş değldin başkanken tepelerden bakıyordun yanına kimse yaklaşamıyordu,başkanlık kapını bile berlin duvarı gibi yaptın neydi bu korkun.
 • Hakan SEMİZ
  3 ay önce
  Beelediye Başkanlığı maaşından başka gelirim yok diyordun hayırdır Bolu Merkez TV yi satın alıyormuşsun yoksa Cavit Demir hediyemi edecek sana
 • Fatih düzce
  3 ay önce
  Öküz öldü ortaklık bitti başladı kayıkçı kavgaları
 • A.Rıza ÖZÇELİK
  3 ay önce
  Kısaca Düzceyi anlatmış devrik başgan. Düzce Halkının gördüğü gibi sen ben çekişmesi vardır hiç bir AK Partili Düzce için çalışmaz kendi egoları için çalışır ve ilk ağızdan dinlemiş olduk. Saolun kendi içinizdeki olaylar olmasa Düzce için çalışmadığınızı anlayamayacaktık.
 • Beçili
  3 ay önce
  Ya ne anlatıyon hepiniz milletin anasını ağlattınız Ali güneyde dahil
 • Aydın Koç
  3 ay önce
  İyi ki gittiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FARUK ÖZLÜ'DEN NAZIM HİKMET'Lİ MESAJ
FARUK ÖZLÜ'DEN NAZIM HİKMET'Lİ MESAJ
VATANDAŞLAR ÜNİVERSİTEDE DERS ALABİLECEK
VATANDAŞLAR ÜNİVERSİTEDE DERS ALABİLECEK