Reklamı Geç
Reklam
KAYIP HURDA İŞİNİN ARKASINDA KİMLER VAR?

KAYIP HURDA İŞİNİN ARKASINDA KİMLER VAR?

Düzce Belediyesi depolarından kaybolduğu öne sürülen yaklaşık 400 ton hurda malzemeyle ilgili tartışmalar devam ediyor.

08 Temmuz 2019 - 14:40

Edinilen bilgilere göre, bazı yerel medya kaynakları, hurdaların kayıp olmadığını, Dursun Ay'ın başkanlık döneminde Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu'na (MKE) verildiğini duyurdu.

Yaptığımı araştırmalara göre, Mehmet Keleş'in görevde olduğu 2017 yılında MKE'ye hurda nakli yapıldığı, ancak son 2 yıldır MKE'nin Düzce Belediyesi'nden hurda alımı yapmadığı ortaya çıktı.

Ayrıca, belediye depolarından büyük miktarda hurda malzemenin eksildiği, konuyla ilgili herhangi bir belge bulunmadığı, örneğin kantar fişlerinin de olmadığı öğrenildi.

DTV'nin haberine göre, hurda olayı ile ilgili bazı isimlerin korunduğu iddia edilirken, belediyedeki soruşturmanın ise derinleşerek devam ettiği belirtildi.

Belediye yetkilileri konuyu araştırken, bazı basın yayın organlarının konuyu örtbas etmeye kalkması, belediye içinde yapılanan ve şirketleşen gizli ilişkilerin açığa çıkmasını engellemeye yönelik adımlar olduğu yorumlarına neden oldu.

Kayıp olduğu iddia edilen hurda malzemelerle ilgili belediye bünyesinde detaylı soruşturma başlatılırken, bu olayın arkasında kim ya da kimler olduğu, bu isimlerin kim ya da kimler tarafından korunmaya çalışıldığı merak ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
13. PALAMUT BRİÇ FESTİVALİ
13. PALAMUT BRİÇ FESTİVALİ
KESKİN'E YENİ RAKİPLER ÇIKIYOR
KESKİN'E YENİ RAKİPLER ÇIKIYOR